poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Plan Be - Anna Tymko

Plan Be to wartko napisana, z dużą dozą humoru, a jednocześnie życiowa powieść, w której może rozpoznać się wiele kobiet. Anita i Krzysztof, małżeństwo z dziesięcioletnim stażem, ma sławę, pieniądze i społeczne uznanie. Można przypuszczać, że osiągnęli wszystko to, czego ludziom potrzeba do pełni szczęścia. Jednak cieniem na ich małżeństwie kładzie się obsesyjna zazdrość Anity. Któregoś dnia Krzysztof poznaje znajdującą się na rozdrożach własnego życia rudowłosą Agatę. Wiedziona chęcią odwetu Anita wymyśla intrygę, która ma na zawsze wyeliminować rywalkę z ich małżeństwa.

Okładka: miękka
Ilość stron: 256
Wydawnictwo:  Amber

Zazdrość to uczucie stare jak świat. Ma ono wiele obliczy i niestety trudno o pozytywne. W książce Anny Tymko poznacie zazdrość z najgorszej strony, destrukcyjną, chorą i wręcz niebezpieczną. Zazdrość zdradzonej żony, która ma wręcz obsesję na tym punkcie - nawet nie jest w stanie wzbudzić żadnych pozytywnych odruchów u czytelnika. Ona, poszkodowana, jest jak machina, która nakręca się negatywnymi uczuciami do granic możliwości. Do niczego dobrego to prowadzić nie może.

Agata ma czterdzieści lat i zaczyna układać życie na nowo. Po wielu latach małżenstwa, mąż odszedł do swej koleżanki z pracy. Agata została sama, nie mieli dzieci, i ciężko jej się pogodzić z tym faktem, gdyż nic złego się w malżeństwie nie działo. Jest zaskoczona, ale wychodzi na prostą wspierana przez Hankę, swoją przyjaciólkę. Nie może tylko znieść ciągłego swatania jej przez własną matkę, dla której kobieta musi być wsparta na męskim ramieniu.
W dniu swoich urodzin, poznaje w mało przyjemnych warunkach, Krzysztofa. Mężczyzna powoduje wypadek i uszkadza Agacie auto. Jest przy tym niezwykle czarujący i zaprasza ją na kolację. Ich zwiazek  rozwija się i kwitnie do chwili, kiedy okazuje się, że Krzysztof ma żonę, bardzo zazdrosną, byłą dziennikarkę, Anitę. 
Anita po ślubie zmieniła się diametralnie, rzuciła pracę i zaniedbała, ale dba o męża i na każdym kroki widzi zdrady. Uprzykrza tym życie sobie i mężowi, który jakby na złość szuka miłości gdzie indziej. Agata go oczarowała i chętnie spędza z nią czas. Coś ich do siebie ciągnie i nie umieją skończyć tego związku.

Anita dowiaduje się o kochance męża i pała chęcią zemsty. Planuje misterną zemstę, z pomocą prywatnego detektywa. Jaki będzie tego finał - przekonajcie się sami!

"Plan Be" to lekka i przyjemna babska literatura, zabawna i relaksująca. Przeczytałam ją z przyjemnością, przyniosła oderwanie od rzeczywistości i chwilę wytchnienia. To typowa lektura na urlop, nie wymagająca myślenia i przyjemna w odbiorze. Znajdziecie tutaj miłość, przyjaźń, zdradę i nienawiść, całe spektrum uczuć i emocji. 
Autorka posługuje się lekkim językiem, przyjemnym w odbiorze, z zabawnymi dialogami. Fabuła przyprawiona jest drwiną, chwilami lekko przerysowana i sarkastyczna. Anita wzbudza zdecydowanie negatywne uczucia i nawet jako zdradzonej żonie nie potrafiłam jej współczuć, po prostu okazała się wredną babą, uprzykrzającą wszystkim wokół życie. Jak kobiety po ślubie potrafią się zmienić..... 
"Plan Be" to fajna, lekka książka na lato - na urlopie jak znalazł :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...