niedziela, 23 sierpnia 2015

Suki – Krystyna Kofta

Suki bywają różne: Wredne, Bezwzględne, Pazerne, Napalone, Durne, Zimne, Bure, Leniwe, Pruderyjne, Agresywne, Wścibskie, Podłe – gorzej gdy: Zaniedbane, Podstarzałe albo wręcz Stare, Zdewociałe czy Nawiedzone.
„Ta Wredna Suka, Ewa Szot, prezeska medialnego imperium i wieloletnia szefowa magazynu dla kobiet, leżała samotnie w wielkim sześcianie bez okien i drzwi, wypełnionym lekkim powietrzem o zapachu ozonu. I ciszą. W firmie, oprócz Wrednej Suki, miała ksywę Ewita. Jej ludzie uważali, że jest kimś w rodzaju latynoskiej dyktatorki. Zarządza imperium medialnym, stroi się w markowe ciuchy, ma setki par pantofli i – co najistotniejsze i najgorsze – nie toleruje sprzeciwu. Wymaga feudalnego posłuchu. Chcesz u mnie pracować? Musisz się podporządkować. Jesteś niewolnicą, albo wasalem".

Okładka: miękka
Ilość stron: 336
Wydawnictwo: Świat Książki

Krystyna Kofta zdobyła moje serce powieścią Ciało niczyje, niezwykle mroczną i niesamowicie klimatyczną. To książka, do której często wracam. Bardzo cenię panią Koftę również jako felietonistkę i chętnie czytam jej artykuły.

„Suki” są diametralnie inne niż moje ukochane „Ciało niczyje”, ale absolutnie nie gorsze. Pani Krystyna Kofta serwuje nam tutaj dużą dawkę humoru, zaprawionego drwiną i sarkazmem, znakomicie odniesionym do rzeczywistości. Sam tytuł mówi za siebie – Suki…..
Każdy z nas ma koło siebie sukę, taką, czy inną, ale ma. Nie zmienimy tego, możemy je tylko inaczej nazywać…..

Naczelna Suka, czyli Ewa Szot, rządzi niepodzielnie eleganckim magazynem dla kobiet i trzyma w garści medialne imperium, które je wydaje. Elegancka i pewna siebie, dążąca do celu po trupach, osobowość sama w sobie, budząca podziw i respekt. W pracy pełna profesjonalistka, trzymająca pracowników na dystans, wymagająca i dokładna, znająca doskonale rynek i konkurencję. Tutaj czuje się pewnie, po pracy wszystko się zmienia…. 
Ewa jest bowiem samotną kobietą, która regularnie bywa u psychoterapeuty – i to poza krajem, i niespecjalnie ma z kim się umówić i porozmawiać prywatnie. Jej jedyny przyjaciel mieszka poza Polską, a telefon nie zastąpi rozmów twarzą w twarz. Kiedyś miała przyjaciółki…. Jednak przy jej doskonałości, kobietom trudno było mówić o swoich problemach i jakoś ich relacje się zmieniły, oddaliły się od siebie. …

Czy warto być suką? Czasem chyba nie bardzo ma się wybór…ale....

„Suki’to znakomicie napisana książka, bardzo prawdziwa i poruszająca. Skłania do myślenia i zrewidowania swojej postawy, a przy tym napisana z wielkim humorem, zaprawionym nutami sarkazmu. Doskonale się bawiłam podczas lektury najnowszej książki Krystyny Kofty. Autorka zaserwowała nam plejadę oryginalnych postaci, które bawią, wzruszają, ale i poruszają. Mają swoje radości i troski, często skrywane przed innymi, są bardzo prawdziwe i ludzkie. 
Rozejrzyj się, czy koło ciebie nie ma suki! Zawsze można spróbować je zmienić :)
Książkę Suki możecie kupić1 komentarz:

  1. Dosyć intrygujący tytuł, jak i sama fabuła książki. Wcześniej o niej nie słyszałam, ale skuszę się na pewno! :)
    http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...