poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Uroczysko - Magdalena Kordel

Uroczysko - jedyne takie miejsce, gdzie radość rozjaśnia nawet najbardziej pochmurny dzień. Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko - miejsce, które zmienia życie ludzi. Majka od dłuższego czasu ma wrażenie, że przyciąga wszystkie możliwe nieszczęścia. Zdradzona i porzucona przez męża, sama musi wychowywać nastoletnią córkę. Nie radzi sobie ze spłatą kredytu, przez co komornik chce odebrać im dom. Dosłownie cały świat wali jej się na głowę. Postanawia wyjechać w Sudety do uroczego Malowniczego. Z dala od wszystkiego chce zastanowić się nad przyszłością. Czy Majka odzyska w Malowniczem upragniony spokój? Czy jej córka Marysia zaaklimatyzuje się w zupełnie obcym jej miejscu? Czy obie odnajdą upragnione szczęście i MIŁOŚĆ?
"Uroczysko" to powieść pełna humoru i ciepła. Pokazuje, że niezależnie od trudnych życiowych doświadczeń, każdy może odnaleźć szczęście.  Nikt nie oprze się jej urokowi.

Okladka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Cykl: Malownicze

Jak tutaj się oprzeć Uroczysku, kiedy taki pakiet wakacyjny przychodzi :) Ale szczerze mówiąc, nawet bez tych fantastycznych dodatków, uwielbiam cykl Malownicze Magdy Kordel, a  Uroczysko mam już w dwóch wydaniach i nie zamierzam się z nimi rozstawać :)


Tak więc spędzam wakacje z Uroczyskiem, które mnie zauroczyło :) I zamierzam kolejne tomy przeczytać ponownie. Uwielbiam Malownicze, jego mieszkańców i niesamowitą atmosferę tego miejsca. Na smutki i złe samopoczucie - świetnie się sprawdza cykl Malownicze  :) Nie znacie? Najwyższy czas to zmienić!!!!

Majce życie dało kopa. Mąż zostawił ją dla innej kobiety. Żeby tego było mało zastawił dom pod hipotekę i zbankrutował. I tak oto Majka, z nastoletnią córką Marysią, trafia pod dach rodziców. Zabiera klucze do domu w Sudetach, który odziedziczyli i wyjeżdża odpocząć i poukładac sobie w głowie. Igor nie odpuszcza i rzuca jej kłody pod nogi, kobieta w końcu korzysta z usług zaprzyjaźnionego prawnika.
W Malowniczym, do którego pojechała, znajduje swoje miejsce na ziemi i mnóstwo przyjaznych ludzi wokół, a także ... pracę. Postanawia tam zamieszkać. Rodzina nie jest zachwycona, ale ich upór zostaje pokonany.
Tak więc Majka z Marysią, przyjaciółką Jagodą i ojcem, wyjeżdża do Malowniczego i zaczyna wić gniazdo, a właściwie przygotowywać pensjonat dla gości. Wspierają ją nowe przyjaciólki z Malowniczego, ale i wokół niej pojawia się grono adoratorów. Atrakcji jej nie brakuje :)
Kiedy do domowników dołącza pan Miodek z Bigosem i mała Adelka, robi się naprawdę gwarnie i rodzinnie. Majka kocha Malownicze, a ono odwdzięcza się jej tym samym. Wreszcie otwiera swój pensjonat - Uroczysko :)

"Uroczysko" to ciepła i pełna optymizmu opowieść o życiu, o miłości, zdradzie, przyjaźni i wsparciu. A wszystko umieszczone w malowniczych sudeckich plenerach, wśród życzliwych i ciepłych ludzi. Mnie Malownicze urzekło i ta niesamowicie ciepła atmosfera, która je otacza, choć złośliwości też tam nie brakuje. Majka spotkała fantastycznych ludzi, w szkole otacza  i wspiera ją jej klasa, choć w kontrowersyjny sposób, ale jednomyślnie. Wyjazd do Malowniczego to była najlepsza decyzja w jej życiu. Czasem trzeba zacisnąć zęby i przejść złe czasy, aby potem rozkoszować się radością i miłością. 
Książka jest napisana lekko i przyjemnie, bardzo szybko się ją czyta, a ogromny ładunek optymizmu i pozytywnej energii udziela się czytelnikowi. Ta książka jest jak plaster na rany - niesie ukojenie i pozytywnie nastraja :)
Polecam serdecznie cały cykl Malownicze Magdy Kordel - to lektura, do której się wraca :)

2 komentarze:

 1. To nie mój typ książek, aczkolwiek myślę, że kiedyś sięgnę po jakąś obyczajówkę, a ta wydaje się być odpowiednia :)
  Nie jestem fanką ludzi na okładkach, ale ta prezentuje się całkiem dobrze! :)
  Bardzo miła recenzja, lubię książki, do których można wracać - niektóre krzyczą wręcz "nie czytaj mnie drugi raz!!", ale tu jest wyraźniej inaczej ;)
  Pozdrawiam,
  wyspa-ksiazek1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam już swój egzemplarz i liczę na podobne wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...