niedziela, 13 września 2015

Wybrana o zmroku t.5 - C.C. Hunter

W Wodospadach Cienia Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę? Kylie musiała opuścić Wodospady Cienia ze swoją rodziną. Gdy na jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.

Okladka: miękka
Ilość stron:   440
Wydawnictwo:   Feeria Young
Cykl: Wodospady Cienia tom 5

Wodospady cienia czytam ja, czyta moja córka i jej koleżanki. To lektura dla ludzi w różnym wieku, świetnie napisana i równo trzymająca poziom. Żaden tom nie jest słabszy, a autorka w każdym z nich potrafi nas zaskoczyć i zdziwić.

Wodospady cienia zmieniły życie Kylie nieodwracalnie. Odkryła swoją własną tożsamość, nawiązała bliskie przyjaźni i miłości. Jej życie wcale nie jest proste i latwe. Stale musi być na baczności i zmagać się ze swoimi wrogami, którzy nie odpuszczają. Podróż Kylie związana z odnajdywaniem siebie dobiega końca, czeka ją podjęcie najważniejszej życiowej decyzji.....

Kylie zmuszona jest do opuszczenia Wodospadoów Cienia. Wrogowie depczą jej po piętach. Wyjście z sytuacji jest chyba tylko jedno.... Czy Kylie dojrzała już do przemiany? Czy zapanuje nad swoimi mocami i pokona Maria?  Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w ostatniej częsci Wodospadów Cienia.

Opowieść się kończy.... Szkoda! Polubiłam Kylie, jej niezwykłych przyjaciół i niesamowite miejsce, jakim są Wodospady Cienia. C.C.Hunter stworzyła wciagającą i magnetyzująca opowieść, pełną niezwykłych stworzeń, które żyją gdzieś obok nas. Odwieczna walka Dobra ze Złem osiąga apogeum, a finał jest pasjonujący. 
C.C.Hunter prowadziła nas przez 5 tomów swojej opowieści, każdy był napisany na najwyższym poziomie, nie odbiegając od pozostałych. Oczarowała nas i porwała w wir wydarzeń, a bohaterowie jej książek stali się naszymi dobrymi znajomymi. Jak w przypadku większości cyklów, trudno rozstać się z bohaterami..... Żałuję, że przygoda z Wodospadami Cienia dobiegła końca, ale wypatruję innych książek C.C.Hunter - polubiłam jej styl pisania i jestem ciekawa, czym zaskoczy nas w swoich kolejnych książkach.1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...