czwartek, 24 marca 2016

Miłość w czasach zagłady - Hanni Münzer

Jak daleko posunie się matka, by ratować swoje dzieci? Do czego zdolna jest córka, by pomścić ojca? Czy głęboka, pokonująca wszystkie przeszkody miłość może przetrwać pokolenia i zabliźnić stare rany? Kiedy Elisabeth Malpran, chcąc ratować rodzinę, wiąże się z SS Obersturmbannführerem Albrechtem Brunnmannem, nie wie jeszcze, że zawiera pakt z diabłem… Pakt, który położy się cieniem na życiu jej córki. Młoda amerykanka Felicity poszukując w Rzymie matki, natyka się na mroczną historię swojej rodziny. Aby ją wyjaśnić, musi się cofnąć do najbardziej ponurego rozdziału dwudziestowiecznej historii i poznać dramatyczne losy swojej prababki – słynnej śpiewaczki operowej Elisabeth Malpran i jej córki Deborah. Splot miłości, winy i pojednania zniszczył obie kobiety i przez pokolenia rzucił cień także na życie Felicity.

Okładka: miękka
Ilośc stron: 488
Wydawnictwo:  Insignis
Premiera: 30 marca 2016

"Miłość w czasach zagłady" to wielowątkowa saga rodzinna, pełna tajemnic i intrygująca. Czasy współczesne przeplatają się z przeszłością, tworząc wręcz wybuchową mieszankę. Mocne kobiety z rodziny Malpran pokazują swoją siłę, determinację i przywiązanie do rodziny.

Felicity jest młodą, współczesną kobietą, która wie, czego chce w życiu i ma swoje plany. Jest absolwentką medycyny i zamierza wyjechać do pracy za granicę. Jej chłopak nie jest tym zachwycony... Los weryfikuje jej plany życiowe, a właściwie to nie los, tylko jej matka, Martha. Kobieta nagle znika bez śladu, miała odwieźć córkę na lotnisko, ale nie dotarła - w domu też jej nie ma. Okazało się, że była w domu opieki uprzątnąć pokój po zmarłej matce, skąd wybiegła wzburzona. Felicity rusza jej śladem, do Rzymu zamiast do Afganistanu. Odnajduje matkę, która próbuje poznać przeszłość swojej matki, Deborah Malpran.
Z pozostawionych przez nią pamiętników, notatek i artykułów składają historię słynnej śpiewaczki Elisabeth Malpran i jej dzieci, Deborah i Wolfganga. Przyszło jej i jej rodzinie żyć w ciężkich wojennych czasach, gdzie ich żydowskie pochodzenie narażało ich na śmierć. Kiedy zaginął mąż Elisabeth, kobieta, aby ratować dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo związała się z SS-manem, Albrechtem Brunnmannem. Po jej śmierci, miejsce matki zajęła córka .... Jednak Deborah sama napisała swoją historię, którą po latach poznała jej córka i wnuczka. Ta opowieść zmieniła nieodwracalnie ich życie.....

"Miłość w czasach zagłady" to porywająca saga rodzinna, mroczna i wzruszająca. Podróż w przeszłość śladami Elisabeth jest przełomowa, zarówno dla Marthy, jak i jej córki. Obie poznając historię swoich przodkiń, weryfikują własne życie i własne wartości. Cztery pokolenia kobiet, każda z nich jest inna, ale wszystkie są mocnymi kobietami, które pragną miłości i oddałyby życie za własną rodzinę. Niby jest to kolejna opowieść o rodzinie, o trudnych wojennych czasach, ale jednak ma w sobie to "coś", co sprawia, że zostanie w moim sercu i umyśle na długo. Powieść nie jest płaską, słodką opowieścią, jest mocna, chwilami bardzo brutalna, ubarwiona scenami seksu. Autorka ma lekkie, bardzo plastyczne pióro, jej opowieść jest barwna i przykuwająca uwagę czytelnika.
Mnie porwała i urzekła - naprawdę świetnie napisana i poruszająca! Polecam!


3 komentarze:

  1. Rzadko sięgam po taką tematykę, a bardzo mnie interesuje :) będę musiała przeczytać tę książkę!

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałm już kilka receznji tej książki, mam na nią ogromną ochotę

    OdpowiedzUsuń
  3. to fakt - jednym tchem się czyta

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...