wtorek, 15 marca 2016

Niezwyciężona 2. Zdrada - Marie Rutkoski

Druga część emocjonującej trylogii!
Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca…Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta, 
jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata… co doprowadzi ją do szokującego sekretu. 
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?

Okładka: miękka
Ilość stron:   408
Wydawnictwo:  Feeria Young
Premiera: 16 marca 2016

Pierwszy tom Niezwyciężonej, Pojedynek, pozostawił nas w oczekiwaniu. Wreszcie przyszedł czas na kontynuację, którą pochłonęłam w niedzielne popołudnie. 

Kestrel przebywa na dworze Imperatora, ma poślubić jego syna. Dziewczyna odwleka jak może datę tego wydarzenia, a władca testuje ją na wszelkie sposoby. Kestrel myślała, że jest bardzo sprytna, jednak może się okazać, że cesarz będzie jeszcze sprytniejszy. Na pewno nie jest szczery i w każdym jego zdaniu i czynie trzeba upatrywać drugiego dna. Ma on swego syna za nic i liczy na to, że Kestrel go zastąpi na tronie i będzie rządzić imperium. Kestrel żyje w złotej klatce, gdzie wszyscy donoszą i śledzą każdy jej krok. Miłość wymaga wyrzeczeń i takim wyrzeczeniem jest narzeczeństwo z synem cesarza. Kestrel robi wszystko, aby ocalić Arina, który został herrańskim gubernatorem. Poświęca nawet swoją przyjaźń z Jess...
Arin dostaje zaproszenie na dwór cesarski, najpierw wysyła tam swego ministra, który zbiera informacje, a potem niespodziewanie pojawia się tam sam. Spotkanie Kestrel i Arina do niczego dobrego, w tym miejscu, nie może doprowadzić. Zdrajcy są wszędzie..... a najbardziej boli zdrada najbliższych osób.

"Zdrada" niczym nie ustępuje poprzedzającemu ją tomowi. Oba są świetnie napisane, na wysokim poziomie, intrygujące i nie odsłaniające wszystkich faktów. Kolejny tom pozostawia nas na finale w stanie zawieszenia i z pytaniem - co dalej??? Autorka świetnie potrafi podkreślić klimat powieści i stopniowo dawkować napięcie aż do wybuchu na finale. Powieść czyta się błyskawicznie!
Znajdziecie tutaj miłość, nienawiść, intrygi dworskie, knowania, szpiegów i bohaterów - z powieścią Marie Rutkoski nie sposób się nudzić. Jest  fantastycznie pomyślana i skonstruowana, bardzo realna i zakakująca. Bardzo jestem ciekawa, co spotka Kestrel i Arina w 3 tomie. Juz nie mogę się doczekać :)
9 komentarzy:

 1. Wszyscy zachwalają tę powieść! To dobrze, nie ma fatum drugiej części :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dotąd nie miałam jeszcze styczności z tą historią, ale chyba czas to w końcu zmienić, bo opinnie ma bardzo dobre

  OdpowiedzUsuń
 3. Musimy w końcu zacząć tę serię! Wszyscy ją mocno zachwalają ;)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością sięgnę po pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli taki dobrze napisany romans szpiegowski z epoki?
  Brzmi nieźle ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardziej fantastyka mlodziezowa z nutami romansu i sensacji :) świetna!

   Usuń
 6. Poczekam do III tomu, a potem przeczytam hurtem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też dobra myśl - unikniesz zawieszenia między tomami :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...