piątek, 4 marca 2016

Pacjent - Juan Gomez-Jurado

Ceniony neurochirurg David Evans zostaje postawiony w potwornej sytuacji: jeżeli jego następny pacjent przeżyje operację, jego córeczka Julia zginie z rąk psychopaty. Kiedy doktor Evans odkrywa, że pacjentem, który musi umrzeć, aby jego córka przeżyła, jest nie kto inny jak prezydent Stanów Zjednoczonych, rozpoczyna się rozpaczliwe odliczanie. 
Juan Gómez-Jurado z typową dla siebie maestrią utkał intrygę, która bezpowrotnie chwyta czytelnika. Pacjent to pasjonująca i poruszająca powieść rozgrywająca się wciągu 63 gorączkowych godzin, która nie daje czytelnikowi odetchnąć i która przedstawia niemożliwy do rozwikłania dylemat moralny, mogący wpłynąć na dzieje świata.

okładka: miękka
Ilośc stron:  392
Wydawnictwo: Sonia Draga

Ta książka naprawdę robi wrażenie, ciarki chodzą po plecach, a zegar odmierza czas.... Życie albo śmierć - wybór należy do Ciebie! Czy, aby na pewno?
Z takim dylematem musi się zmierzyć znany i ceniony neurochirurg, David Evans. Zostaje postawiony w sytuacji bez wyjścia, gdzie każda jego decyzja przyniesie koszmarne konsekwencje, zawsze ktoś umrze. Mężczyzna, po śmierci żony, sam wychowuje córeczkę Julię. Jest jego światełkiem w  życiu i najważniejszą osobą.
Pewnego dnia, kiedy wraca umęczony z pracy, w domu wita go cisza.  Nigdzie nie znajduje swojej córki - gdzie jest Julia? Jak się wkrótce okazuje, Julia została porwana, a David otrzymuje ultimatum. Jego następny pacjent nie może wyjść z sali operacyjnej żywy, bo zginie Julia. A jak ma się zachować David, kiedy okazuje się, że jego pacjentem jest nie kto inny jak sam prezydent Stanów Zjednoczonych....
Sytuacja jest patowa, a zostało tylko 63 godziny... czas ucieka minuta po minucie......

"Pacjent" to niesamowita powieść, która nie tylko wzbudza przerażenie, ale również skłania do refleksji. Jaką decyzję w takiej sytuacji byście podjęli? Jak zachował się David? Jakim trzeba być psychopatą, aby wymyślić taką intrygę?
Autor miał znakomity pomysł na fabułę i udało mu się wykorzystać go w 110%. Powieść jest niesamowicie realna i tym samym przerażająca. Narracja głównego bohatera jeszcze potęguje wrażenia i czytelnikowi udzielają się jego emocje. 
Na uwagę zasługuje świetna kreacja bohaterów, bardzo głęboka, dopracowana i znakomicie wpisana w fabułę.  Książka dosłownie wbija czytelnika w fotel, a przed oczami przewijają się obrazy jak w znakomitym filmie.

Tik-tak... tik-tak... tik-tak.... czas ucieka, a mordercza gra trwa....

Książkę Pacjent możecie kupić w dobrej cenie
12 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...