czwartek, 31 marca 2016

Porwana pieśniarka - Danielle L. Jensen

Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję. Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą. W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.

Okładka: miękka
Ilośc stron:  432
Wydawnictwo:   Galeria Książki
Cykl: Klątwa tom 1

"Porwana pieśniarka" porwała mnie od pierwszych stron. To niesamowita opowieść o ludziach i o trollach, genialnie napisana i bardzo klimatyczna. Magia, nieziemskie stwory, tajemne miejsce, cudna pieśniarka i spragniony bogactwa złoczyńca. Wszystko to znajdziecie w powieści Danielle L.Jensen.

Trolle to mityczne stworzenia, które dawno temu zamieszkiwały ziemię. Kojarzą się nam z włochatymi brzydalami, obdarzonymi ogromną siłą, a to nie do końca prawda. Na skutek klątwy, którą rzuciła na nie czarownica, żyją w izolacji, w  ukrytym mieście pod ruinami Samotnej Góry. Stworzyły sobie swój własny  świat, pozbawiony słońca, mają szklane ogrody, mają mnóstwo złota i skarbów, ale nie mogą tego miejsca opuścić. Handlują z wybranymi ludźmi, którzy zostają związani przysięgą tajemnicy. Za dobrą opłatą kupują od nich jedzenie i inne dobra. Droga do Trollus jest ukryta i tylko nieliczni ją znają, a zagrożenie stanowią sluagi, stwory czyhające zarówno na trolle, jak i na ludzi. Król trolli postanawia złamać klątwę, a do tego celu potrzebna mu jest ludzka kobieta, która zostanie żoną jego syna. Wybór pada na Cecile de Troyes, utalentowaną, młodą pieśniarkę, której matka wróży wielką karierę. Dziewczyna zostaje porwana, przez przekupionego przez trolle, znajomego, Luca. Mężczyzna prowadzi ją do krainy trolli i otrzymuje za to mnóstwo złota.
Cecile jest zaskoczona, wściekła i skora do ucieczki, nie odpuszcza i wyszukuje wszelkie sposoby, aby móc wrócić do domu. Trolle okazują się wcale nie takie straszne jak je ludzie malują, a Cecile zaczyna nawet niektóre z nich lubić, a do jednego nawet jej serce mocniej zabiło. Król stawia na swoim, następuje zaślubienie Cecile i księcia trolli.... ale klątwa nie zostaje złamana. Co stanie się z Cecile? Jak potoczą się jej dalsze losy? Przeczytajcie "Porwaną pieśniarkę"!

Autorka wykreowała niezwykły, magiczny świat trolli, ukryty wewnątrz zawalonej góry, wyizolowany i wyklęty.Trolle przystosowały się do życia w zamknięciu i ciemnościach, stworzyły szklane ogrody, stosują własne oświetlenie, handlują z ludźmi i starają się żyć, ale brakuje im słońca i przestrzeni. To właśnie ludzka dziewczyna ma stanowić wyjście z ich problemów. Każda ze stron dąży do realizacji swoich planów, ale los lubi płatać figle i postanawia połączyć Cecile z Tristanem. W krainie trolli mieszańce nie są mile widziane i stanowią gorszą klasę, chyba jednak nadchodzi czas, by to zmienić....

"Porwana pieśniarka" to niezwykle barwna opowieść, która porywa czytelnika w magiczny świat schowany przed ludzkim okiem, tajemniczy i niedostępny. W książce znajdziecie miłość, nienawiść i tęsknotę, przyjaźń i lojalność, zdradę i karę oraz spiski i knowania. 
"Klątwa" to doskonale zapowiadający się cykl, któremu pierwszy tom postawił wysoko poprzeczkę. Autorka stanęła na wysokości zadania i stworzyła niesamowity świat i bardzo oryginalnych bohaterów. Świetne, cięte dialogi i porywająca fabuła sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem i aż żal ją odkładać.
Przyznam, że z niecierpliwością wypatruję kolejnych tomów tego cyklu. Polubiłam bohaterów i bardzo jestem ciekawa, co ich spotka. Polecam serdecznie!Książkę Porwana pieśniarka możecie kupić w dobrej cenie

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki


2 komentarze:

  1. Muszę koniecznie spróbować - coś mi mówi, że to książka dla mnie, a przynajmniej w moich klimatach. Chętnie odwiedzę taki zaczarowany świat :)

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkowicie pokochałam tę opowieść i również czekam na więcej!

    Bookeaterreality

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...