poniedziałek, 21 marca 2016

Serce w kawałkach - Kathrin Lange

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard. David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną. Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę.Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?

Okładka: miękka
Ilośc stron:   416
Wydawnictwo:  MUZA SA

"Serce w kawałkach" to thriller, który mrozi krew w żyłach i pozostawia niezapomniane wrażenia. Niepozorna, sympatyczna okładka kryje w sobie pokłady emocji i nawet się nie spodziewacie, co znajdziecie w środku. Wygląda tak niewinnie, a ciarki chodzą po plecach podczas jej lektury!

Wszystko wskazywałoby na to, że życie Juli i Davida w końcu się unormuje i wróci na zwykle tory. Oboje, z pomocą terapeutów, próbują normalnie żyć i zapomnieć o wydarzeniach z poprzedniej zimy. Jednak okazuje się, że los zaplanował dla nich coś innego. Muszą ponownie udać się na znienawidzoną wyspę i zmierzyć z duchami przeszłości. Udają się więc do Sorrow, aby jeszcze raz przeanalizować śmierć Charlie i zmierzyć się z duchem Madleine. David pod wpływem wyspy zmienia się, co wzbudza przerażenie u Juli - nie poznaje go.... Czy ich miłość okaże się silniejsza niż fatum, które krąży nad Sorrow? Co naprawdę się tam wydarzyło i dlaczego? Pytań jest wiele, a odpowiedzi znajdziecie w powieści Kathrin Lange.

"Serce w kawałkach" intryguje, zwodzi i trzyma w napięciu. Ta powieść pochłania czytelnika bez reszty i nie pozwala mu się oderwać. Duchy, klątwy, tajemnicza śmierć i miłość - to tylko niektóre zagadnienia, które kryje powieść Kathrin Lange w swoim wnętrzu. Autorka miała genialny pomysł na fabułę i zdecydowanie udało się jej go w 100% wykorzystać. Drugi tom opowieści o Davidzie i Juli wydaje się być jeszcze lepszy niż pierwszy. Nigdy bym nie przypuszczała, że taka niepozorna i wręcz optymistyczna okładka kryje takie wnętrze, mogłabym ją ominąć - a to byłaby wielka szkoda. Nie dajcie się więc zwieść!
Powieść jest tajemnicza, pełna niedopowiedzenia, a klimat, który odnajdujemy w jej wnętrzu jest niepowtarzalny, mroczny - udziela się czytelnikowi. Uwielbiam takie książki!
Napięcie jest cały czas wyczuwalne podczas lektury tej książki, ale na finale naprawdę osiąga apogeum i wręcz wybucha. Koniec jest nieprzewidywalny i zaskakujący! Autorka wciąga nas w wir wydrzaeń i skutecznie wskazuje mylne tropy, zamiast przybliżać, oddala nas od finału. To jest po prostu majstersztyk! 
Polecam serdecznie obie części Serca, a sama już wypatryję 3 tomu.

7 komentarzy:

 1. Właśnie, okładka sprawia, że myślałam, iż to lekkie książki. Nawet młodzieżowe. Po Twojej recenzji stwierdzam — wszystkie pozytywne opinie nie są przesadzone i muszę przeczytać wszystkie części. Rozbudziła się moja ciekawość. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie to ciężka lektura ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przede mną dopiero pierwsza część :( Seria zapowiada się bardzo mrocznie i intrygująco, uwielbiam takie. Pierwsza już czeka na półce na swoją kolej, myślę, że będzie wyśmienita. Okładki dodają im wiele uroku :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszą - była okej, ale bez polotu. No, jedynie zakończeniem zachęciła mnie do sięgnięcia po drugą część. Obecnie czeka na półce na przeczytanie. ;)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrząc na okładkę myślałam, że to romansidło, a tu proszę niespodzianka. Muszę poszukać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też z niecierpliwością wyczekuje trzeciego tomu, bo końcówka drugiego tomu totalnie mną wstrząsnęła.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...