piątek, 22 kwietnia 2016

Ktoś taki jak ty - Sarah Dessen

Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań. Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze była jej przeciwieństwem. Cicha, poukładana i niezbyt towarzyska, ograniczana przez nadopiekuńczą matkę. Zwykle to ona potrzebowała optymizmu i nieustępliwości Scarlett, jednak teraz role się odwróciły. Halley będzie musiała wesprzeć przyjaciółkę, choć sama ma problem – zakochała się w niewłaściwym facecie. Czeka je trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.

Okładka: miękka
Ilość stron: 255
Wydawnictwo: Harper Collins Polska

"Ktoś taki jak ty" to książka, którą powinna przeczytać każda matka i każda córka. To opowieść o przyjaźni, miłości, nastoletnim macierzyństwie i trudach codziennego życia.

Scarlett i Halley są przyjaciółkami i to je łączy, a generalnie są swoim totalnym przeciwieństwem. Halley jest spokojną, poukładaną, stłamszoną przez matkę, zamkniętą w sobie i mało towarzyską dziewczyną. Natomiast Scarlett jest piękna, przebojowa i korzysta z życia. Efektem tego jest ciąża, do tego samotna, bo chłopak Scarlett zginął w wypadku. Dziewczyna zostaje sama, w zupełnie dla niej nowej sytuacji. Jak dotychczas to ona była wsparciem dla Halley, teraz role się odwracają i to Halley musi pomóc i wesprzeć przyjaciółkę.
Jak odnajdą się w nowej sytuacji? Przekonajcie się sami!

Sarah Dessen w lekki i przyjemny sposób porusza trudne tematy dotykające młodych ludzi - pierwsze miłości, seks, wczesne macierzyństwo, samotność, przyjaźń. Kiedy w młodym wieku, dziewczyna zachodzi w ciążę, cały jej świat wali się w gruzy i musi go na nowo poukładać. Kończy się beztroska, a rozpoczyna odpowiedzialne życie, bo nie odpowiada się tylko za siebie, ale rownież za małe dziecko - już do końca życia. Negacja, strach, złość, aż w końcu radość, miłość - huśtawka emocji. 
Kilka chwil przyjemności czasem owocuje ciążą i trzeba o tym pamiętać. Trudno jednak odnaleźć się w takiej sytuacji, kiedy brak wsparcia tej najbliższej osoby, ukochanego, a co dopiero, kiedy jeszcze trzeba pogodzić się z jego  śmiercią.... Nie jest to łatwe dla człowieka w żadnym wieku, a co dopiero dla nastolatki. I w takich chwilach warto mieć przyjaciół :) 

"Ktoś taki jak ty" to wzruszająca, mądra i bardzo optymistyczna opowieść, która pokazuje, że po deszczu zwykle świeci słońce. Życie człowieka składa się z radości i smutku - to zróżnicowanie pozwala nam docenić piękne chwile, które nas spotykają. Zatrzymajmy się czasem i cieszmy nimi!Logo Harper Collins

3 komentarze:

 1. Mogłabym się jej bliżej przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę pobrana na legimi, czekam tylko na chwilę wolnego czasu żeby się za nią zabrać. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...