niedziela, 10 kwietnia 2016

Zaczęło się w Paryżu - Cathy Kelly

Na szczycie Wieży Eiffela młody mężczyzna oświadcza się swojej dziewczynie, ku uciesze zachwyconych turystów. Okazuje się, że to wydarzenie odmieni życie nie tylko szczęśliwej pary, ale także przyjaciół i rodziny oczekującej na ich powrót do rodzinnej Irlandii… Leila leczy złamane serce po odejściu męża, ale dla panny młodej, jest gotowa robić dobrą minę do złej gry. Vonnie, po śmierci męża, pragnie, aby miłość znowu zagościła w jej życiu, niestety ktoś może udaremnić jej plany. Tymczasem Grace dowiaduje się, że nadchodzący ślub syna zmusi ją do przebywania w towarzystwie byłego męża. Czy to spotkanie utwierdzi ją w przekonaniu, że podjęła kiedyś dobrą decyzję? Trzy kobiety, w różnym wieku i sytuacji życiowej, spotykają się przy okazji przygotowań do ślubu młodej pary, próbując stawić czoła własnym demonom i, za wszelką cenę, odnaleźć właściwą drogę w życiu.

Okładka: miękka
Ilośc stron: 552
Wydawnictwo:  Sonia Draga

Jak już pisałam jakiś czas temu, bardzo cenię Cathy Kelly i sięgam po jej książki " w ciemno". Są zawsze znakomicie napisane, klimatyczne i ujmujące za serce.

"Zaczęło się w Paryżu" to ciepła i wzruszająca opowieść o trzech kobietach, zupełnie różnych, zarówno wiekiem, jak i charakterem. Grace, Leyla i Vonnie to zupełnie obce sobie kobiety, które łączy jednak tak wiele, więcej niż się spodziewają. Wszystkie w życiu znały bólu rozstania.....

Leila została porzucona przez męża, który znalazł sobie nową kobietę. Jest jej bardzo ciężko się pozbierać, ale musi wziąć się w garść. Życie przecież się nie skończyło. 
Grace również rozstała się z mężem, ma jednak kochające dzieci. Ślub syna zmusza ją jednak do przebywania w pobliżu byłego męża, co jest jej bardzo nie na rękę.
Vonnie natomiast jest wdową, której mąż zmarł. Nie chce zostać starą, zgorzkniałą kobietą i nadal ma nadzieję, że miłość jeszcze pojawi się w jej życiu.
Wszystkie trzy spotykają się przy organizacji ślubu Kathy i Michaela. Muszą zmierzyć się z własnymi demonami i trzymać fason przed innymi. Jak im to wyjdzie? Przeczytajcie sami :)

Cathy Kelly napisała ciepłą, wzruszającą i pełną emocji opowieść o kobietach. Autorka pokazałam nam w swojej książce wiele odcieni miłości, również te bolesne związane z rozstaniem, rozwodem, czy śmiercią. Jednak książka nie jest smutna ani przygnębiająca. Jest mądra i ciepła. 
Bardzo lubię powieści Cathy Kelly, bo znakomicie potrafi grać na uczuciach czytelników, jej powieści są klimatyczne i pełne uczuć. Stworzyła trzy bardzo różne kobiety, każda z nich jest oryginalna i rozpoznawalna, są mocno zarysowane i głęboko zaprezentowane. Niby tak różne, a tak podobne - jak to w życiu bywa.

"Zaczęło się w Paryżu" to naprawdę świetna książka, która z pewnością umili wam coraz dłuższe popołudnia - polecam serdecznie!

Książkę Zaczęło się w Paryżu możecie kupić


2 komentarze:

  1. Widać, że to bardzo emocjonalna i klimatyczna powieść. Przeczytam ją z dużą chęcią. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że ta książka może mi się spodobać, tylko szkoda, że ta okładka taka cukierkowa, wręcz tandetna :(

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...