czwartek, 7 kwietnia 2016

Zdążę cię zabić - James Patterson

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę.
Ciało Evelyn Parker-Steele znaleziono w Central Parku. To już czwarta ofiara mordercy, który zabija bogatych i wpływowych.Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald odkrywają, że każdy z zamordowanych popełnił przestępstwo, ale nigdy nie poniósł za to kary. Morderca wymierza sprawiedliwość na własną rękę i dba, by zwłoki znaleziono jak najszybciej. To wiadomość dla tych, którzy do tej pory uważali się za bezkarnych. To też groźba – uważaj, możesz być następny. Jordanowi i MacDonald uda się znaleźć mordercę, jeżeli prawidłowo wytypują kolejną ofiarę.

Okładka: miękka
Ilośc stron:  352
Wydawnictwo: Harper Collins


NYPD RED to elitarna nowojorska jednostka policji, stworzona przez burmistrza NY i zajmująca się sprawami, w które zamieszani są ludzie z elit władzy - aktorzy, bogacze, politycy, itp. Pracują tam dokładnie wyselekcjonowani policjanci, którzy tworzą elitę wśród policji nowojorskiej. Muszą być nie tylko świetnymi detektywami, ale również psychologami. A wcale nie łatwo pracuje się z uprzywilejowanym klientem.....
W jednostce RED pracuje para detektywów Zach Jordan i Kylie MacDonald, to im przypadnie w udziale kolejna sprawa do rozwiązania.

Kilkanaście lat wcześniej. Dwóch nastolatków, Dave i Gideon, zabija syna bossa mafiii. Mają dość gnębienia , chcą raz na zawsze ukrócić ten proceder i posuwają się do morderstwa.Są przerażeni, ale udaje im się. Pozostałością po sprawie jest czerwony notes, który jeden z chłopcow ukrywa w swoim domu. Sprawa rozchodzi się po kościach, bo sprawca nigdy nie zostaje ujęty przez policję. Boss mafii poprzysięga zemstę zabójcy swego syna.

Mijają lata. W Nowym Jorku jest gorący okres przedwyborczy. Dni starego burmistrza wydają się być policzone, jednak on nadal pragnie władzy. Tymczasem zabójca zwany Czyścicielem zabija kolejną ofiarę i wrzuca do netu filmik z jej wyznaniem. Sprawą zajmują się Zach i Kylie, a oprócz pracy, każde z nich ma jeszcze swoje problemy prywatne. Jak im się powiedzie tym razem?
Los zatoczy swoje koło, a przeszłość odbije swój wyraźny ślad na rzeczywistości.....

Bardzo cenię Jamesa Pattersona, pisze doskonałe kryminały. Każdy z nich jest inny, każdy trzyma wysoki poziom, intrygują i umilają czas. Autor ma swój unikalny styl, bardzo wyrazisty, przyjemny w odbiorze. Akcja jest rozbudowana, zwykle wielowątkowa, z narastającym napięciem, które wybucha na finale i zaskakuje czytelnika. Nie inaczej jest w powieści "Zdążę cię zabić". Akcja posuwa się błyskawicznei, mnożą się wątki, które splatają się w logiczną całość, by osiągnąć apogeum na finale. Obok wątku kryminalnego, znajdziecie tutaj walkę o władzę, korupcję, porachunki mafijne i omijanie prawa na wysokich szczeblach władzy. Powieść jest naprawdę świetnie napisana, pełna dialogów i tętniąca życiem. Czyta się ją błyskawicznie - autora charakteryzuje lekkie pióro i bardzo plastyczne opisy. 
Jeśli lubisz dobre kryminały - polubisz powieści Pattersona!


Logo Harper Collins

4 komentarze:

 1. Lubię kryminały, więc to może być coś dla mnie :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kryminały lubię nawet bardzo, więc to kwestia czasu gdy się z nią spotkam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również kryminały należą do lubianego przeze mnie gatunku :) ale co do tej pozycji jakoś nie jestem do końca przekonana. Będę musiała jeszcze sobie przybliżyć co nieco! Pozdrawiam. http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminały do mnie jakoś nie przemawiają

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...