niedziela, 8 maja 2016

Korytarzem w mrok - Lois Duncan

Przez tę książkę będziesz spać przy zapalonym świetle!!
Blackwood to nietypowa szkoła – mroczne korytarze, kręte schody, pokoje pełne antyków. Kit od pierwszej chwili w nowym miejscu czuje niepokój. Wkrótce zaczyna mieć dziwne sny, a jej listy do bliskich pozostają bez odpowiedzi. Czy pogłoski o duchach nawiedzających to miejsce są prawdziwe? I dlaczego Kit, przeciętna uczennica, zdała egzaminy do Blackwood, a jej bardzo zdolna przyjaciółka nie została przyjęta? Razem z koleżankami postanawia rozwiązać tajemniczą zagadkę szkoły.Nie lubisz swojej szkoły? Przy Blackwood wyda ci się placem zabaw!

Okładka: miękka
Ilośc stron: 200
Wydawnictwo: Czarna Owca

Mroczna, złowieszcza posiadłość Blackwood zamieniona na ekskluzywną szkołę dla wybrańców. Do tego nietypowego miejsca trafia Kit, szesnastolatka, której matka wyrusza w podróż poślubną ze swoim nowym mężem. Dziewczyna trafia zaś do szkoły z internatem, sama, gdyż jej najbliższa przyjaciółka nie zaliczyła testów. Budynek Blackwood robi wrażenie - przytłacza i wręcz zasysa dziewczynę do środka. Kit jest początkowo przerażona i ma złe przeczucia, jednak inność i oryginalność szkoły działa na jej korzyść. Dziewczyna otrzymuje piękny pokój, którego nie musi z nikim dzielić. Na początku jest tam sama..... Nastepnego dnia przybywają kolejne uczennice. Okazuje się, że szkoła faktycznie jest tylko dla wybranych - jest ich bowiem tylko 4. Cztery uczennice na całą szkołę, a do tego profesor, właścicielka i jej syn. Wszystko jest niezwykle eleganckie, a dziewczyny otacza przepych. Minusem są przedziwne sny, które je prześladują. Z czasem sny zmieniają sie w impuls do działania i uczennice zaczynają tworzyć....
Wszystko tutaj jest przedziwne i przerażające, Kit postanawia odkryć tajemnice szkoły - wynik jej dochodzenia jest szokujący..... Co się dzieje w Blakwood? Przeczytajcie!

Autorka wyczarowała niesamowite, mroczne miejsce z niezwykłym klimatem - podczas lektury książki włos się jeży, a po plecach chodzą ciarki. To świetna książka skierowana do młodzieży, choć i starszy czytelnik nią nie pogardzi. To niezwykła powieść grozy, chwilami straszna, chwilami zabawna. Napisana jest lekko i przystępnie, a przy tym ma swój własny, specyficzny klimat.  Wyizolowanie, dręczące sny, duchy, dziwne zachowania - to w Blackwood normalka. 
Akcja toczy się dośc spokojnie, jednak jest bardzo intrygująca, pełna niedopowiedzenia i tajemnicy. Czyta się ją z zaciekawieniem i przyjemnością - to książka, którą z przyjemnością poczyta cała rodzina, od nastolatek po dziadków. Polecam serdecznie!

Książkę Korytarzem w mrok możecie kupić w dobrej cenie


2 komentarze:

  1. Ciekawie się zapowiada, może kiedyś po nią sięgnę. :)
    Dwiestronyksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaciekawiłaś mnie, lubię książki od których nie można się oderwać, a jeśli można się bać i mieć problem z opuszczeniem pokoju... Rewelacja :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...