poniedziałek, 2 maja 2016

Zamki na piasku - Chris Bohjalian

Rok 1915. Młoda bogata Amerykanka Elizabeth przyjeżdża do Aleppo w ramach misji humanitarnej, której celem jest dostarczenie żywności i lekarstw, a także niesienie pomocy medycznej uchodźcom ocalałym z Rzezi Ormian. Na miejscu Elizabeth poznaje Armena, młodego ormiańskiego inżyniera, który właśnie stracił żonę i maleńką córeczkę. Wkrótce Armen opuszcza Aleppo i wyrusza do Egiptu, by tam wstąpić w szeregi Armii Brytyjskiej. Rozłąka sprawia, że Armen uświadamia sobie, że jest zakochany w Elizabeth.
Wiele lat później ich amerykańska wnuczka Laura odbiera telefon, pod wpływem którego postanawia zagłębić się w losy swojej rodziny i poznać swoje ormiańskie korzenie. Dzięki temu odkrywa historię o miłości, stracie i bolesnej tajemnicy skrywanej od pokoleń.

Okładka: miękka
Ilośc stron:  344
Wydawnictwo: Sonia Draga

Powieść niesamowita, powala na kolana - dosłownie!

Akcja "Zamków na piasku" rozpoczyna się w 1915 roku w Aleppo, dokąd w ramach misji humanitarnej przyjeżdża młoda Amerykanka, Elisabeth. Kobieta pochodzi z bogatej rodziny, postanawia ofiarować swój czas i swoje zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Na miejscu otacza ją bieda, głód i ranni - brak żywności i lekarstw dokucza straszliwie. Wycieńczeni Ormianie walczą o przetrwanie w trudnych dla siebie czasach. Elisabeth poznaje Armena i to spotkanie odmienia tę dwójkę, zupełnie innych i obcych sobie, ludzi. Armen jest Ormianinem, inżynierem, właśnie stracił żonę i córeczkę. Coś ich do siebie zaczyna zbliżać, jednak los ich rozdziela. Armen wyjeżdża z Aleppo, ale stale pamięta o Elisabeth, w jego sercu tli się gorące uczucie. Trafia do Brytyjskiej Armii, w której walczy, jednak jego serce i myśli są przy niedawno poznanej kobiecie.

Wiele lat później, młoda Amerykanka, Laura, ich wnuczka otrzymuje niezwykły telefon, który przewraca jej zycie do góry nogami. Postanawia wyruszyć śladami swej babki i dziadka oraz poznać ormiańskie korzenie. 
Zgłębiając przeszłość swoich przodków odmienia własne życie.....

"Zamki na piasku" to przepięknie napisana saga rodzinna, pełna tajemnic. Znajdziecie w niej miłość, rozstanie, ból, tęsknotę, walkę o przetrwanie i poszukiwanie siebie. Powieść jest porywająca, przepełniona emocjami i niesamowicie klimatyczna. 
Autor operuje piórem w bardzo plastyczny i obrazowy sposób, sprawiając, że wyobraźnia czytelnika szaleje. Mamy wrażenie, że sami uczestniczymy w akcji powieści.
Chris Bohjalian  w genialny sposób połączył fakty z fantazją, tworząc niesamowitą opowieść, która porywa czytelnika i zabiera kawałek jego serca. Powieść jest poruszająca i wzruszająca, doskonale napisana i bardzo realna. Jestem pod dużym wrażeniem - polecam!

Książkę Zamki na piasku możecie kupić


Sklep internetowy empik.com

2 komentarze:

  1. W sumie jak dla mnie... (nie zrozum mnie źle), ale nie musiałaś pisać nic więcej poza "powala na kolana" ;) Czuję się zachęcona i przekonana :)

    Pozdrawiam
    Książki - inna rzeczywistość

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam wszystkie książki tego autora. Rewelacja. Autor mało znany w Polsce, wielka szkoda.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...