środa, 22 czerwca 2016

Księga wieszczb - Erika Swyler

Cudowna powieść o potędze książek, rodziny i magii.
Simon Watson, młody bibliotekarz, mieszka samotnie w domu, który powoli osuwa się do zatoki Long Island. Jego matka utonęła w jej wodach, a młodsza siostra Simona, Enola, uciekła do cyrku.
Pewnego czerwcowego dnia, Simon dostaje tajemniczą starą księgę – uszkodzony przez wodę i nadwątlony przez czas dziennik właściciela wędrownego cyrku z końca osiemnastego wieku. Odnotowano w nim dziwne, magiczne zdarzenia – w tym utonięcie cyrkowej syreny. Od tego czasu w każdym pokoleniu w rodzinie Simona tonie „syrena”. Zawsze dwudziestego czwartego lipca. Ten dzień zbliża się wielkimi krokami…
Czy nad rodziną Simona ciąży klątwa i co to ma wspólnego z księgą? Czy Simonowi uda się rozwiązać zagadkę na czas i uratować Enolę?

Okładka: miękka
Ilość stron: 408
Wydawnictwo: Czarna Owca

"Księga wieszczb" - oczekiwałam po niej wiele i naprawdę na nią wyczekiwałam. I..... jestem zauroczona tą książką :) Ma niesamowity klimat tajemniczy, pełen magii, wróżb, kart tarota, cyrku i rodzinnych klątw. Prawdziwe wróżbitki, mające nie tylko talent, ale i niesamowite wyczucie i przeczucie w genach - które naprawdę potrafią wyczuć i przepowiedzieć przyszłość.
Jeśli dodacie do tego niezwykłą klątwę i historię rodziny, w której kobiety ginęły dokładnie tego samego dnia roku - wychodzi naprawdę fascynująca i porywająca opowieść.

Simon Watson jest bibliotekarzem, bardzo oddanym swej pracy i kochającym książki. Pochodzi ze specyficznej rodziny, o której tak naprawdę niewiele wie. Rodzice zmarli młodo, a on sam wychowywał swoją siostrę, Enolę, w domu na skraju klifu. Dom jest w ruinie, tylko patrzeć jak fale zabiorą go do morza. Bardzo martwi to Simona i na wszelkie sposoby próbuje wynaleźć pieniądze na jego remont. Nie jest to łatwe, szczególnie kiedy nagle traci się pracę. 
Chwilę wcześniej otrzymuje tajemniczą przesyłkę z bardzo starą książką, która podpisana jest nazwiskiem jego babki. Podąża jej śladem i próbuje poznać swoje korzenie. Informacje, które zdobywa są wręcz przygnębiające - okazuje się, że kobiety z jego rodziny, pracujące w cyrku, giną dokłądnie w tym samym dniu, w odstępie kilkunastu lat. Toną, choć są syrenami - jak to możliwe? Przerażające jest to, że taki dzień się zbliża, a Enola przybywa właśnie do domku nad morzem.
Czy Simonowi uda się przełamać klątwę i ocalić siostrę? Jaką prawdę odkryją dzięki książce? Przeczytajcie sami - czeka was fascynująca opowieść, która wręcz przykuwa do fotela !

"Księga wieszczb" to niesamowita saga rodzinna, która przenosi nas w przeszłość i uchyla rąbka tajemnicy, ukazując niezwykłe cyrkowe życie i jego kulisy. Przeszłość i teraźniejszość splatają się w jedną niewiarygodną opowieść, malowniczą, tajemniczą i porywającą.
Przodkinie rodu Enoli i Simona są nietuzinkowymi postaciami, a klątwa, która ciąży nad tą rodziną liczy setki lat. Znajomość przeszłości okaże się kluczowa dla teraźniejszości...
Porywająca i niezwykle barwna opowieść, fascynujące postacie bohaterów, niezwykły klimat i tajemnica, która unosi się nad każdą stroną, sprawiają, że książkę trudno odłożyć - mnie zafascynowała i oczarowała. Jest po prostu piękna!

3 komentarze:

  1. Podoba mi się tytuł, recenzja i okładka. Czekałam na pierwsze recenzje tego tytułu i naprawdę chciałabym przeczytać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka jest cudowna - tylko dla niej sięgnęłabym po tę książkę w ciemno. :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Byłabym w stanie sięgnąć po tę książkę nawet tylko ze względu na cudowną okładkę. Dobrze jednak, że treść również zachwyca.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...