wtorek, 19 lipca 2016

Alicja w krainie czasów cz.1 - Ałbena Grabowska

Nowa fenomenalna trylogia królowej literatury kobiecej, autorki bestsellerowej sagi Stulecie Winnych – Ałbeny Grabowskiej
W 1880 roku w podwarszawskim dworku ma przyjść na świat Alicja, owoc płomiennego romansu hrabiego Jana Księgopolskiego ze służącą Natalią. Tymczasem hrabia oczekuje narodzin prawowitego dziedzica. Zdesperowana służąca postanawia zrobić wszystko, żeby arystokrata uznał ich wspólne dziecko, a ją samą pokochał. By to osiągnąć, ucieka się do czarów. Nie wszystko jednak przebiega pomyśli Natalii. Syn z prawego łoża umiera, a hrabia zabiera do dworu tylko malutką Alicję, która będzie wychowywała się w dostatku, ale bez miłości ojca i przybranej matki. Odprawione niegdyś czary pozwolą Alicji żyć tak, jak nie żył dotąd żaden człowiek...

Okładka: miękka
Ilość stron:   340
Wydawnictwo:  Zwierciadło

Ałbena Grabowska ma bardzo lekkie pióro i fantastyczne pomysły na swoje książki. Skąd pani doktor je bierze? Nie wiadomo, ale oby jej się nie skończyły :)

"Czas zaklęty" otwiera nową trylogię "Alicja w krainie czasów".
Autorka przenosi nas w czasie do roku 1880, do majątku hrabiego Jana Kręgopolskiego. Hrabia poślubił Elżbietę, delikatną i cudną istotę, z którą niestety nie znajduje spełnienia w łóżku. Jako pan na włościach korzysta więc z otwartych ramion, i nie tylko, dziewek służących. Nie łączy go z nimi nic, prócz chwili uciechy - potem wraca do swej pięknej żony. 
Natalka, podkuchenna, ma wobec niego swoje plany - owija sobie hrabiego wokół palca i zachodzi z nim w ciążę. Ma wielkie marzenia i już widzi się panią na włościach. Okazuje się jednak, że i żona hrabiego jest w ciąży. Obie jednocześnie oczekują na jego dziecko. Dziewczyna odwiedza wiejską szeptuchę i z jej pomocą chce sprawić, aby jej dziecko zajęło miejsce obok swego ojca.
Nic dobrego z tego wyjść nie mogło... Jednak malutka Alicja okazała się cudownym stworzeniem i zajęła miejsce koło swego ojca - niestety, nie w taki sposób, jak wymarzyła sobie jej matka. Jaki los jest jej pisany? Przeczytajcie sami :)

"Czas zaklęty" to fascynująca opowieść, która porywa czytelnika w swe ramiona i nie wypuszcza do ostatniej strony powieści. Genialnie pomyślana i świetnie napisana, wręcz baśniowa, a na pewno "nie z tej ziemi". To niezwykłe połączenie powieści obyczajowej, z nutą fantastyki i wierzeń ludowych. Niezwykle malownicza i klimatyczna, opowiedziana z polotem i pasją. Czytelnik odnosi wrażenie, że sam spędza czas z małą dziewczynką pośród pól i lasów, rozmawiając z otaczającymi ją zwierzętami i roślinami. To niezwykle uzdolnione, ale bardzo samotne dziecko, obdarzone instynktem i bardzo spostrzegawcze. Stara dusza ukryta w małym dziecku. Co jej los przyniesie? Jak potoczy się jej dalsze życie? Te pytania krążą mi po głowie i już nie mogę doczekać się kolejnych tomów opowieści o Alicji.
Niesamowita opowieść - polecam serdecznie! Na pewno się nie zawiedziecie :)Książkę Alicja w krainie czasów kupicie


3 komentarze:

 1. Zapowiada się interesująco, i jeszcze bohaterka jest moją imienniczką ^_^ Koniecznie muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna recenzja :) Myślę, że po jej przeczytaniu ta książka znajdzie miejsce w mojej bibliotece ;)

  Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga :)
  http://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Po takiej recenzji na pewno książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...