sobota, 2 lipca 2016

Piętno Kaina - James Patterson, Marshall Karp

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę.Hunter Alden ma na koncie miliardy. Bez skrupułów łamie prawo, dąży do celu po trupach. Wydaje mu się, że jest bezkarny, ale ktoś jest innego zdania. Porywa nastoletniego syna Huntera i bestialsko morduje jego kierowcę. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald na próżno szukają świadków i motywów przestępstwa. Hunter nie chce z nimi współpracować. Nie docenia sprytu człowieka, który postanowił go zniszczyć. Kain - tak każe siebie nazywać wróg Huntera – jest bezwzględny i wie, gdzie szukać sojuszników. Umie uderzyć w najczulszy punkt. Detektywi po raz pierwszy wątpią w skuteczność śledztwa. Pozostaje im czekać, aż Kain popełni błąd.

Okładka: miękka
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: Harper Collins

James Patterson jest twórcą znakomitych thrillerów, które już przeszły do klasyki tego gatunku, Pisze bardzo dobrze, różnorodnie, ma doskonałe pomysły i umie dawkować napięcie w swoich książkach. NYPD Red to cykl opowieści o policjantach z elitarnej, nowojorskiej grupy, powołanej przed burmistrza. Zajmują się sprawami ludzi ważnych, bogatych, słowem policjanci od elit. Muszą nie tylko świetnie znać swój fach, ale również zachować się w trudnych i delikatnych sytuacjach, często wymagających dyskrecji. 

"Piętno Kaina" to kolejny tom opowieści o detektywach Zachu Jordanie i jego partnerce, Kylie MacDonald. TYm razem zajmują się sprawą porwania syna bogatego i pewnego siebie miliardera.
Hunter Alden uważa się za króla świata, bo posiada ogromny majątek i władzę. Nie ma autorytetów, prawo uważa za nic, dąży do swoich celów po trupach, bezwzględnie i nie bacząc na nic. Pewnego razu ktoś brutalnie morduje jego kierowcę i porywa syna - słowem działa tymi samymi metodami. Policja zaczyna akcję, aby znaleźć i uwolnić jego syna. Jednak Alden nie zamierza współpracować z policją - myśli, ze i tym razem sam sobie poradzi i pokaże policji, że jest lepszy.
Nie docenia porywacza, który nazywa siebie Kainem..... 
Sprawa może skończyć się tragicznie, a policjanci NYDP robią wszystko, aby tak się nie stało. Jaki będzie finał tej sprawy? Przekonajcie się sami!

"Piętno Kaina" to doskonale napisany thriller, pełen napięcia i tajemnicy. Sprawa wcale nie jest prosta,a głupiec miliarder myśli, że wygra z całym światem, bo ma pieniądze i władzę. Jednak policjanci NYDP Red mają spryt i doświadczenie, ale zamiast współpracować z ojcem porwanego dziecka, muszą z nim rywalizować. To dla nich niełatwa sprawa, lecz do takich zostali powołani...
Każdy kolejny tom z cyklu NYDP Red jest lepszy niż poprzedni, Autorzy zamiast opuszczać poprzeczkę, stale ją sobie podnoszą. Ich powieści są porywające i trudne do przewidzenia. Akcja mknie jak wicher, jest dramatycznie i tajemniczo. Tutaj nic nie jest oczywiste


Książkę Piętno Kaina możecie kupić


1 komentarz:

 1. Patterson! :D
  Już dawno chciałam się zapoznać z twórczością tego autora!
  Pozdrawiam gorąco i zapraszam na nową recenzję,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...