wtorek, 9 maja 2017

Wędrowne ptaki - Karolina Wilczyńska

Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo, żeby rozwinąć skrzydła. Czasami lot bywa trudny i wydaje się, że zabraknie nam sił. Ale każdy wędrowny ptak w końcu znajduje drogę do domu. Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Diagnoza lekarska dotycząca jej zdrowia nie nastraja optymistycznie, ale kobieta nie chce otworzyć się nawet przed najlepszymi przyjaciółkami. Na szczęście każdy medal ma dwie strony – pobyt w szpitalu poza strachem i niepewnością przynosi też zauroczenie. Nowy partner Malwiny ma jednak swoją wizję wspólnego życia i wkrótce mieszkanka bloku przy ulicy Kwiatowej będzie musiała wybrać między miłością a pasją. Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej. Poznaj przyjaciółki z ulicy Kwiatowej i zostań z nimi na dłużej!

Okładka: miękka
Ilość stron: 316
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Rok na Kwiatowej tom 1

Bardzo cenię książki Karoliny Wilczyńskiej i z przyjemnością po nie sięgam. Wędrowne ptaki to I tom cyklu Rok na Kwiatowej.

Ulica Kwiatowa, nowy blok mieszkalny, do którego wprowadzają się nowi lokatorzy.  Tutaj swoje miejsce znajdują również Malwina, Liliana, Wiola i Róża. Cztery zupełnie różne kobiety, zarówno z wyglądu, jak i z charakteru, czy stylu życia. Cóż je może połączyć oprócz lokalizacji? Przyjaźń! Każdy jej potrzebuje, ale nie każdemu jest dane ją znaleźć. Te cztery szczęściary miały dużo szczęścia!

Malwina - artystka, córeczka tatusia, która postanowiła wreszcie usamodzielnić się i wyprowadzić z rodzinnego domu. Ojciec, właściciel firmy, kupuje córce mieszkanko, które ona bierze w swe posiadanie. Czasami pomieszkuje u niej Czub, przyjaciel, który wspiera ją w każdej sytuacji.

Wiola, mama małego Oskara, w zaawansowanej ciąży, która przestaje ogarniać zarówno mieszkanie, jak i swego synka. Jest zmęczona i nawet uwolnienie się spod skrzydeł teściowej i własny kąt przestają ją cieszyć, bo oznaczają ciągła nieobecność męża zarabiającego na raty kredytu. To kobieta o złotym sercu i nieco bazarowym wyglądzie, kochająca falbanki i błyskotki.

Róża jest nauczycielką, skromną i szarą osóbką, która wtapia się w tłu. Róża ma jednak swoje tajemnice, którymi nie umie i chyba nie chce się dzielić.... Mieszka z dwoma kocurami, które stanowią jej rodzinę i powierników.

Wreszcie Liliana, kobieta zadbana i elegancka, właścicielka firmy i okazałego apartamentu w budynku na Kwiatowej i właścicielka Kubusia. Kobieta niezależna i wydawałoby się, że sztywna, a jednak jest ciepłą i pragnącą przyjaźni osobą.

Te cztery kobiety zupełnie różne i niepasujące do siebie łączy prawdziwa  przyjaźń na dobre i na złe, którą weryfikuje życie.
Chcecie poznać te cztery interesujące kobiety? Przeczytajcie Wędrowne ptaki :)

Karolina Wilczyńska napisała ciepłą i bardzo pozytywną powieść. Przeczytałam ją lotem błyskawicy i już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z bohaterkami cyklu. To bardzo fajna, relaksująca babska literatura niosąca ze sobą ogromny ładunek pozytywnej energii i pokazująca jak wiele potrafi prawdziwa przyjaźń. Polecam serdecznie!

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...