czwartek, 9 listopada 2017

Zło nie zapomina - Roberto Costantini

Libia, 31 sierpnia 1970 roku. Tej samej nocy, kiedy Muammar al-Kaddafi obala monarchię i przejmuje władzę w kraju, matka Mike’a, Italia Balistreri, spada z wysokiego urwiska. Samobójstwo czy morderstwo? Przez ponad czterdzieści lat odpowiedź na to pytanie skrywać się będzie pośrodku gęstej sieci kłamstwa, zdrady i walki o władzę. 
Rzym, lato 2011 roku. W tym samym czasie, gdy arabska wiosna wstrząsa Bliskim Wschodem a Libię rozdziera wojna domowa, pięć lat po zakończeniu polowania na Niewidzialnego Człowieka, okrutne morderstwo, którego ofiarą pada młoda Melania Druc i jej córka, sprawia, że ponownie spotykają się Michele Balistreri, obecnie naczelnik sekcji zabójstw, i dziennikarka Linda Nardi. Niechętnie podjęte przez Balistreriego śledztwo doprowadzi do zburzenia pozorów spokoju, w jakich żyje ten zmęczony życiem człowiek, i zmusi go do konfrontacji z przeszłością, która nigdy nie została naprawdę pogrzebana. To prawdziwe zstąpienie do piekieł, do zdewastowanego bombami NATO Trypolisu, stanie się dla Balistreriego ostatnią okazją, by nareszcie spojrzeć prosto w oczy chłopakowi, którym kiedyś był, i poznać prawdę, której poszukiwał, i od której uciekał przez całe swoje życie

Okładka: miękka
Ilość stron:  480
Wydawnictwo: Sonia Draga

Zło nie zapomina to kolejny tom z cyklu Trylogia zła. Znakomicie napisany thriller sensacyjny, który trzyma w napięciu i zaskakuje czytelnika. Autor w znakomity sposób wzmacnia efekt napięcia, a akcja wciąga czytelnika i sprawia, że staje się on mimowolnym świadkiem wydarzeń.

Fabuła przebiega wielowątkowo. Akcja powieści rozgrywa się w Libii w 1970 roku oraz w Rzymie na początku XXI-wieku. Trzeci tom Trylogii zła umożliwia nam ponowne spotkanie z bohaterami, którym towarzyszymy już od jakiegoś czasu. Zmieniają się oni, dojrzewają, a ich losy są poplątane. 
Michel Balistreri jest obecnie naczelnikiem sekcji zabójstw, jest zmęczonym życiem sześćdziesięciolatkiem, którego po wielu latach dopadają duchy z przeszłości. 
Przed wielu laty w Libii, Balistreri stracił matkę, która zginęła spadając z urwiska skalnego. Samobójstwo czy morderstwo? Na to pytanie nigdy nie uzyskano odpowiedzi.

Po wielu latach w Rzymie dochodzi do zabójstw, którymi musi zająć się Balistreri, angażuje się w nią również dziennikarka Linda Nardi, z którą Michela kiedyś łączył bliski związek. Aby rozwiązać sprawę nasz główny bohater musi zmierzyć się z własną przeszłością. Jaki będzie tego finał? Przeczytajcie sami!

Zło nie zapomina to znakomicie napisany thriller sensacyjny, który intryguje i pochłania czytelnika. 
Trzeci tom trylogii ani na jotę nie ustępuje swoim poprzednikom, jest świetnie skonstruowany i napisany bardzo obrazowym językiem, który sprawia, że stajemy się świadkami wydarzeń i towarzyszymy Balistreriemu w jego perypetiach. Znakomita powieść - polecam!możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...