niedziela, 28 stycznia 2018

Nieodnaleziona - Remigiusz Mróz

Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów!Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny.Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał.Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego...

Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo:  Filia
Premiera:   31 stycznia 2018r.

Po Mroza sięgam w ciemno. To bardzo płodny pisarza, ale każda jego powieść jest nie tylko znakomita , ale i oryginalna i zdecydowanie różni się od pozostałych. 
"Nieodnaleziona" to rewelacyjny thriller, ale również bardzo mądra książka traktująca o problemie przemocy domowej. Problem ten dotyczy wielu z otaczających nas kobiet, ale często jest ukrywany i zamiatany pod dywan. Kolejny bardzo ważny temat poruszony w Nieodnalezionej to zaginione kobiety, których każdego roku jest bardzo wiele, a gros z nich nigdy nie zostaje odnalezionych.

Damian Werner, główny bohater powieści Remigiusza Mroza, wciąż nie może pogodzić się ze stratą narzeczonej, choć minęło już ponad dziesięć lat. Pewnego pięknego wieczora oświadczył się swojej Ewie w pubie Loża Szyderców, kiedy z niego wyszli zostali zaatakowani przez grupę młodych mężczyzn. Damiana pobito, a Ewa została wielokrotnie brunatnie zgwałcona. Kiedy chłopak się ocknął nie znalazł swej ukochanej - zniknęła bez śladu. Prawdopodobnie została porwana przez napastników. Policja nie odnalazła dziewczyny, ale Werner nie poddał się i stale jej szuka. 
Ostatnio jego przyjaciel znalazł zdjęcie w sieci, na którym widnieje Ewa, żywa, Nadzieja Damiana odżyła na nowo i ponowił swe poszukiwania idąc śladem zdjęcia. Blitz, jego przyjaciel, zlecił odnalezienie Ewy prywatnej agencji detektywistycznej Reinmann Investigation. Sprawą zajęła się Kasandra Reinmann ze swoją pracownicą Jolą. Dla Kasandry sprawa Ewy okazała się szansą na wyrwanie się z prywatnego piekła. 
Każdy ma swoje priorytety w życiu.....

Nieodnaleziona to thriller, który wbija czytelnika w siedzenie od pierwszych stron i nie odpuszcza aż do zaskakującego finału. Remigiusz Mróz stworzył bardzo realny obraz psychologiczny kobiety maltretowanej, bardzo sugestywny i prawdziwy. Kasandra żyje jakby z dwoma mężczyznami, w dzień ma kochającego i czułego męża, który nocą zmienia się w potwora. Kobieta stwarza pozory i ukrywa ślady bicia chcąc chronić syna. Jak wiele jest takich sytuacji wokół nas. Kobiety dają się poniżać i bić chcąc ochronić bliskich. Ale zwykle to nie jest rozwiązaniem problemu - trzeba walczyć o sobie! I ona zawalczyła, ale decyzje które podjęła zaważyły na losach innych ludzi...
Damian nie traci nadziei na odzyskanie swej Ewy i pozornie mu się udało. jednak okazuje się, że ludzkie pragnienia czasem są tak silne, że nie weryfikują realiów. Czy spotkana po dziesięciu latach kobieta to Ewa? 

Nieodnaleziona to fascynująca powieść, tajemnicza i nieoczywista. Mocno zarysowane sylwetki bohaterów sprawiają, że opowiedziana historia jest niezwykle realna, aż ciarki chodzą po skórze. Nieodnaleziona to znakomity thriller psychologiczny - kolejna świetna książka w dorobku Remigiusz Mroza - polecam !!!
3 komentarze:

  1. Książkę już zamówiłam! Nie mogę się jej doczekać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam za sobą dwa nieudane podejścia do twórczości Mroza, ale w tej książce jest coś tak kuszącego, że chyba zaryzykuję jeszcze raz.

    OdpowiedzUsuń
  3. To była moja pierwsza książka Mroza, jaką miałam okazję przeczytać, ale przyznam szczerze, że spodziewałam się większego szału. Nie była zła, ale obok rewelacji też nie stała. Uważam, że bardziej przypominała sensację niż thriller. Było tyle przekombinowanych wątków i nielogicznych akcji, typu: półżywi pobici niemal do nieprzytomności bohaterowie szybko się podnoszą i uciekają w podróż, a następnego dnia praktyczne nic im już nie jest itd. Mimo wszystko chcę sięgnąć po 2 część.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...