wtorek, 20 marca 2018

Kto zabił Kopciuszka? - Alek Rogoziński

Jeden bal.
Jeden martwy Kopciuszek.
I dziesięć osób, które miały powód, by zabić.
Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…

Format: e-book
Ilość stron:  328
Wydawnictwo:  Filia

Alek Rogoziński intryguje i jak zwykle bawi. Uwielbiam go za jego poczucie humoru, elastyczne pióro i świetne pomysły. Bardzo lubię jego wtrącenia dotyczące otaczającej nas rzeczywistości i osób, wokół których się obraca. W książce znajdziecie i odniesienie do Magdy Witkiewicz, Kasi Puzyńskiej, czy mojej znajomej z Podlasia, Melanii - pozdrawiam :) I dlatego opowiedziana historia choć niewiarygodna, wydaje się być taka realna  :)

Rogoziński uwielbia pakować w kłopoty swoją główną bohaterkę, autorkę powieści kryminalnych, Różę Krull. Tym razem naszej bohaterce nie dopisuje wena i wraz z zaprzyjaźnioną pisarką, która opisuje wampiry i stwory mistyczne, wymyślają jak tutaj pchnąć do przodu akcję powieści, której deadline zbliża się nieubłaganie. Wymyślają bal, na którym pojawiają się sławni i bogaci i dochodzi do morderstwa. I za chwilę okazuje się, że właśnie zostały zaproszone na bal charytatywny, na którym będą sławni i bogaci. Pojawiają się znane piosenkarki- Lilian, młoda gwiazdka będąca na szczytach sławy, oraz Marta Raj, przebrzmiała gwiazda, która nie dopuszcza do siebie procesu starzenia. Obie szczerze się nie znoszą i w bardzo uprzejmy sposób wbijają sobie wzajemnie igiełki na forum. Zresztą wiele osób ma ochotę zabić Lilian, która naraziła się prawie wszystkim. Nagle gaśnie światło i .... na sali znajdujemy trupa Lilian. Marzenie jej wrogów się spełniło - tylko kto odważył się na ten krok. Z narzędziem zbrodni w ręku obok zwłok stoi przyjaciel Róży, znany youtuber Mario. Nikt z jego przyjaciół nie dopuszcza do siebie myśli, że to zrobił, lecz policja jest innego zdania i zostaje zatrzymany. Wszyscy na sali są w gronie podejrzanych i zostają przesłuchani przez policję. Róża Krull, wraz z przyjaciółmi, zaczyna prowadzić własne śledztwo, chcąc udowodnić niewinność Maria - czym naraża się wielu osobom... Kto będzie skuteczniejszy - policja, czy Róża Krull? Przekonajcie się sami - czeka was doskonała zabawa!

Kto zabił Kopciuszka? to doskonale napisana kryminalna komedia. Świetne dialogi, mocno zarysowane i bardzo wyraziste postacie nadają mu charakteru, a wątek kryminalny zaskakuje. Alek Rogoziński ma lekkie pióro, opisuje ludzi i sytuacje w taki sposób, że czytelnik wydaje się być bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń. Czytałam i wybuchałam niekontrolowanym śmiechem, ale bardzo interesowało mnie kto naprawdę zabił Lilian. W otaczającym nas, stale pędzącym do przodu świecie, książki Rogozińskiego dają chwilę wytchnienia i relaksu oraz doskonałej zabawy. Polecam :)Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl


2 komentarze:

  1. Cieszę się, że autor trzyma poziom tej serii. Oczywiście mam w planach tę powieść, ponieważ z poprzednimi tej serii już się zapoznałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cykl dopiero przede mną, ale w końcu nadrobię zaległości :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...