piątek, 4 maja 2018

Ofiara - Max Czornyj

Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława. Nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca. Równie przebiegły i sadystyczny. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności.Porwana zostaje kolejna kobieta. Sprawca najwyraźniej chce wciągnąć do swojej upiornej rozgrywki Eryka Deryłę. Impulsywny komisarz nie waha się podjąć wyzwania. Jednocześnie musi jednak zadbać o bezpieczeństwo własnej rodziny. I to bez względu na koszty.Uwikłany w makabryczną grę i zagrożony dyscyplinarną zsyłką stara się uprzedzić seryjnego mordercę.Co jest rzeczywistością, a co jedynie makabryczną scenerią? Deryło musi zrozumieć zasady, które kierują zbrodniarzem. Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

Okładka: miękka
Ilość stron:  420
Wydawnictwo: Filia

Max Czornyj wie jak wstrząsnąć czytelnikiem, zaskoczyć go, zaszokować i pozostawić w stanie zawieszenia... Tak się czuję po lekturze drugiego tomu jego powieści pt. Ofiara, będącym kontynuacją Grzechu. Kurczę, nic się nie wyjaśniło i znowu trzeba czekać na trzeci tom. Czuję ogromny niedosyt, ale również jestem pod wielkim wrażeniem kunsztu pisarskiego Pana Czornyj. Autor wysoko postawił sobie poprzeczkę i stale ją winduje w górę nie opuszczając gardy. Powieść jest naprawdę znakomita, mroczna i pełna tajemnicy.

Komisarz Eryk Deryło nadal w akcji i odpoczynek mu się nie szykuje. Uratował córkę z rąk oprawcy i sam ledwie uszedł z życiem, ale sprawcy nie udało się ująć, co spędza sen z powiek komisarzowi. Ponadto w okolicy pojawił się zbrodniarz, który wydaje się kontynuować dzieło zwyrodniałego księdza. A dodatkowo bardzo osobiście podchodzi do osoby Deryły - pozostawia mu dedykowane ślady, dzięki którym komisarz nadal pozostaje "w grze", choć groziło mu zesłanie na prowincję. 
 Eryk Deryło jest rozdarty pomiędzy aktywne uczestnictwo w śledztwie, a niepokój o rodzinę i walkę o powrót do zdrowie po traumie swej córki. 

Jest krok za sprawcą, ale zawsze jest to o jeden krok za daleko....

Ofiara to znakomicie skonstruowany i napisany thriller, który trzyma w napięciu i zaskakuje czytelnika. Mnie pochłonął bez reszty i odciął od otaczającego świata.

Polecam gorąco - to lektura obowiązkowa dla fanów literatury z dreszczykiem!

Książkę Ofiara oraz nowości książkowe
możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka

2 komentarze:

  1. To koniecznie muszę zapisać sobie ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O debiucie Maxa Czornyja przeczytałam mnóstwo pozytywnych opinii i muszę w końcu po nią sięgnąć, by spokojnie móc przeczytać i tę pozycję :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...