poniedziałek, 14 maja 2018

Zanim pozwolę ci wejść - Jenny Blackhurst

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor Karen Browning puka nowa pacjentka, Jessica Hamilton. I kiedy z jej ust padają słowa: Nie naprawi mnie pani. Skoro Jessica nie chce się wyleczyć, po co tak naprawdę przyszła? I skąd wie o Karen i jej najbliższych to, co wydaje się wiedzieć? Wkrótce życie Karen, Bei i Eleanor zamienia się w koszmar. Nagle trzy silne kobiety stają się osaczone i bezbronne. A demony, o których przez lata starały się nie pamiętać, atakują z najbardziej nieoczekiwanej strony. Dokąd doprowadzi gra, w którą zostały zmuszone zagrać? I kto rozdaje karty?

Format: e-book
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 9 maja 2018

Zanim pozwolę Ci wejść to kolejny świetny thriller, który zaserwowało nam Wydawnictwo Albatros. Jenny Blackhurst stworzyła niezwykle klimatyczny i przemawiający do wyobraźni thriller psychologiczny, gdzie nic nie jest oczywiste....

Karen, Bea i Eleanor to trzy przyjaciółki, które od lat są nierozłączne. Mijają lata, zmieniają się partnerzy i okoliczności, a one nadal trzymają się razem. Są sobie bliższe niż rodzeństwo, a jednak mają przed sobą tajemnice...
Karen trzyma towarzystwo w swoich rękach, jest psychologiem i tą silną osobą, na którą przyjaciółki zawsze mogą liczyć. Jest ich wsparciem i wzorem do naśladowania. Karen mieszka z Michaelem, tworzą partnerską parę, jednak i oni mają swoje tajemnice, o których Bea i Eleanor nie mają pojęcia. Karen leczy pacjentów w ekskluzywnej klinice, gdzie wkrótce ma zostać wspólnikiem.
Bea jest wieczną singielką, która została wiele lat temu zgwałcona i ta trauma tkwi w jej głowie i uniemożliwia stworzenie związku. Gra przed przyjaciółkami luzaczkę i biega na randki, ale tak naprawdę jest bardzo samotna i dręczą ją koszmary senne.
Eleanor jest wzorcową matką, która oddała się wychowaniu synów i domowi. Jest tym zmęczona i choć robi dobrą minę do swej gry, nie może liczyć na męża, a sama jest bliska obłędu ze zmęczenia. Zaczyna się motać, zapominać o wielu rzeczach, aż w końcu gubi samochód z dzieckiem i to przelewa szalę. Już wszyscy wiedzą, że dzieje się coś złego.
Jak się okazuje ma to związek z nową pacjentką Karen, Jennifer, która wie bardzo dużo o swej lekarce i jej przyjaciółkach. Jest to krok zwrotny, zarówno w przyjaźni, jak i w związku Karen. Ciąg zdarzeń, które wywołało pojawienie się Jennifer zmieni nieodwracalnie życie przyjaciółek i ich rodzin, doprowadzi do tragedii....

Zanim pozwolę Ci wejść to thriller, który sprawia, że skora cierpnie, a krew lodowacieje w żyłach. Infiltracja życia lekarki jest przerażająca, uwagi, które robi pacjentka, podrzucone do domu rzeczy bądź ich znikanie doprowadza do paranoi i Karen z poukładanej osoby zostaje traktowana przez bliskich i kolegów z pracy jako osoba z problemami. Jej życie rozpada się jak domek z kart, a ona nie wie dlaczego....

Jenny Blackhurst napisała rewelacyjny thriller, od którego trudno się oderwać. Sprawia, że wszystko wokół przestaje istnieć liczą się tylko trzy przyjaciółki i ta czwarta, która wywraca ich życie do góry nogami. Kto jest temu winien? Przekonajcie się sami!


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl


2 komentarze:

  1. Czytałam i mam podobne odczucia po lekturze.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka zbiera bardzo różne opinie, także mam nadzieję, że mnie również zachwyci jak Ciebie, bo niebawem zabieram się za nią.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...