piątek, 27 lipca 2018

Posłuszna żona - Kerry Fisher

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem. Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Pewnego dnia jednak na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę.

Okładka: miękka
Ilość stron: 463

Czy żona powinna być posłuszna? Czy powinna być tak lojalna, aby chronić męża przed otaczającym złem? Czy też powinna być szczera i prawdziwa?

Wiele z nas stara się chronić swe rodziny przed złem świata i zamykamy je w kokonie, a późniejsze starcie z rzeczywistością jest jak mocny upadek na d.... Żona powinna chronić i dbać o rodzinę, ale nie powinna ukrywać prawdy i zmagać się z nią w samotności, bo ona prędzej czy później ujrzy światło dzienne....

Massimo i Nico to dwaj bracia, nad którymi pieczę sprawuje ich włoska matka, Anna. Panowie są dorośli, mają za sobą już po jednym małżeństwie, a teraz  każdy z nich ma drugą żonę, Mieszkają w domach obok siebie, a naprzeciwko matki. Maggie jest najnowszym członkiem rodziny, drugą żoną Nico. Kobieta wniosła w posagu swego syna i matkę. Pochodzi z ubogiej rodziny i nadal chce pracować, choć Nico nie należy do biednych. Kocha męża, a on odwzajemnia się tym samym, choć solą w ich oku jest nastoletnia córka Nico, Francesca, której matka Caitlin zmarła, a teraz traktuje Maggie jak intruza, który zajął jej miejsce. Ich relacje są trudne.... Maggie szuka sojusznika i liczy na Larę, żonę Massimo, ale kobieta jest dziwna - cicha i totalnie podporządkowana mężowi. Okazuje się, że jej zachowanie ma swoje drugie dno, a jej mąż wcale nie jest takim ideałem, za jaki chce uchodzić. Kobiety poznają się i pomału mur niepewności pomiędzy nimi zaczyna się kruszyć. Połączy je wspólna tajemnica, która podzieli całą rodzinę....

Kerry Fisher stworzyła powieść, która nie boi się konkurować z twórczością Jojo Moyes, czy Diane Chamberlain. Autorka wysoko postawiła sobie poprzeczkę i  efektem tego działania jest naprawdę znakomita powieść obyczajowo-psychologiczna . Posłuszną żonę czyta się jednym tchem, poznając na przemian losy Maggie i Lary. Autorka stopniowo dawkuje napięcie i intryguje, aby zaskoczyć czytelnika na finale. Kerry Fisher zaserwowała nam znakomitą opowieść o rodzinie, tajemnicach, walce o godność i szacunek oraz o własne szczęście. Rodzinne tajemnice kładą się na życiu wszystkich członków rodziny, od dzieci po seniorkę, i nie ułatwiają poukładania życia na nowo przez braci. Całość napisana jest lekkim i plastycznym językiem, który czyta się z dużą przyjemnością. Polecam serdecznie!

1 komentarz:

  1. Właśnie wczoraj książka do mnie dotarła i muszę przyznać, że jestm jej niezmiernie ciekawa. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...