piątek, 12 października 2018

Ścigany - Katarzyna Michalak

Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani, że nic dobrego ich nie czeka. Aż spotkali siebie.Danka pomogła mu, kiedy ranny i ścigany przez policję uciekał przez bieszczadzkie bezdroża. Uwierzyła w jego niewinność, choć był poszukiwany za zabójstwo. Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej krzywdzie.Hubert sprowadził na nią same kłopoty. Aby go chronić musiała znosić poniżenie i oddać się innemu mężczyźnie. Ale oddała mu tylko ciało. Serce zamroziła już dawno. Nie miała nic do stracenia i na niczym ani na nikim jej nie zależało. Nie można jej było przekupić ani zastraszyć.Tylko miłość była w stanie to zmienić. I namiętność, tak silna, że pali wszystko, co stanie jej na drodze.
Okładka: miękka
Ilość stron:  320
Wydawnictwo: Między Słowami

Katarzynę Michalak jedni kochają, a inni nie znoszą. Ja podchodzę ostrożnie, bo na kilku powieściach zdecydowanie się zawiodłam, ale są i takie, które pokochałam.

Ścigany to dobra sensacja z wątkiem miłosnym. Może nie powala na kolana, ale stanowi bardzo przyjemną lekturę na jesienne popołudnia i co dla mnie ważne, nie jest przesłodzona. 
W powieści splatają się losy dwojga ludzi, którzy kompletnie się nie znają i mają zupełnie inne podejście do życia - to Danka i Hubert vel Carlos. On walczy przeciw przemocy i terroryzmowi, a ona nie chce już żyć... A kiedy podejmuje dramatyczną decyzję o zakończeniu życie, to on jej w tym przeszkadza, ale dzięki temu zyskuje cel w życiu. 
 
Kiedy się spotykają Carlos jest ciężko ranny, ścigany za zabójstwo Prezydenta RP, którego nie popełnił. Mężczyzna należy do elitarnej jednostki Gniew Orłów, która chroni Polaków poza granicami kraju. Ta praca to misja i jest jej oddany bez reszty. 
Danka jest lekarzem. Po stracie synka, rozstaniu z mężem i nieprzyjemnościach w pracy zaszyła się w chatce w górach i wiodła samotne życie, aż wreszcie chciała je przerwać... i wtedy spotkała Carlosa. Teraz chroni i ukrywa zbiega narażając się na poniżenie i karę, jeśli zostanie zdemaskowana. Życie obojga zmienia się diametralnie. 
Czy Carlosowi uda się oczyścić dobre imię? Jak wiele jest w stanie znieść Danka chroniąc przyjaciela? Przeczytajcie!

Powieść napisana jest lekkim i przyjemnym językiem, więc czyta się ją szybko i z przyjemnością. Historia dwójki życiowych banitów jest intrygująca i pełna zaskakujących zdarzeń. 
Ścigany to niezła powieść i tym razem udało się Pani Michalak zrobić na mnie pozytywne wrażenie. Polecam!


Książkę Ścigany oraz nowości książkowe

możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka3 komentarze:

  1. Myślę ,że kiedyś przyjdzie czas i na tę książkę

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja pokochałam cały "Sklepik z Niespodzianką" - inne powieści były już gorsze, dlatego nie mam już ochoty na poznawanie kolejnych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa jestem jakie na mnie wywrze wrażenie. Niedawno właśnie pobrałam na czytnik.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...