niedziela, 3 listopada 2019

144. Sitwa - Paulina Świst

Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszedł czas na kolejną odsłonę cyklu, w którym w grę wchodzą już nie tylko przekręty finansowe i wielka namiętność, ale też przemyt złota i afera kościelna. Funkcjonariusz CBŚ Michał Grosicki zostaje skierowany na Śląsk. Tak dobrze udaje mu się wtopić w przestępcze środowisko, że zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. To dopiero początek nowego spisku, w który zamieszani są dobrze znani bohaterowie "Karuzeli" – Orzeł i Olka. Wszystko wskazuje na to, że historia finansowych przekrętów wcale nie skończyła się wraz z ich ucieczką z kraju...

Format: e-book
Ilość stron:   320
Wydawnictwo:  MUZA Akurat

Sitwa to kontynuacja Karuzeli Pauliny Świst. Sama autorka jest osobą dość kontrowersyjną wokół której krąży wiele plotek i niedopowiedzeń,a  wielu właśnie z tych względów sięga po jej powieści. Dla mnie Świst pisze fajne książki, które pochłania się w w jedno popołudnie, trzymające w napięciu, ale szybko wypadające z pamięci. To dobre czytała, ale nie szukajcie w nich drugiego, głębszego dna - po prostu dobra rozrywka, napisana na niezłym poziomie, z dużą dawką dowcipu i świetnymi dialogami. 

W Sitwie spotkacie całe grono znanych już bohaterów, czyli Kingę Burzyńską, Zimnego, Wyrwę i mecenas Lilianę Płonkę, która wraz z Michałem Grosickim, CBŚPem pracującym pod przykrywką, są głównymi bohaterami. W Sitwie akcja mknie jak burza, znajdziecie tutaj i spektakularne pościgi i strzelankę i porwania. Całe spectrum brudnej roboty w wykonaniu policji, jak i grup przestępczych. I trudno czasem stwierdzić, kto tutaj jest tym dobrym, a kto złym. Wtyki, krety, podsłuchy są na porządku dziennym. Liliana Płonka zostaje wplątana w ogromnej skali sprawę powiązaną z sitwą, o czym na początku zupełnie nie zdaje sobie sprawy, a Grosik, czyli Michał Grosicki, rozpracowuje tą sprawę z ramienia władz. Jest gorąco, groźnie, ale i seksownie. Jak bardzo? Musicie przekonać się o tym sami :)

Mnie lektura Sitwy sprawiła przyjemność, oderwała mnie o rzeczywistości i przyniosła chwile relaksu, których potrzebowałam. Z przyjemnością spotkałam ponownie grupę prawdziwych przyjaciół, którzy są w stanie oddać za siebie wzajemnie życie i zaryzykować kariery. I o to generalnie w życiu chodzi, aby mieć na kogo liczyć w trudnych chwilach. Ja polecam :)


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

1 komentarz:

  1. Nie znam jeszcze twórczości autorki, ale być może, kiedyś to się zmieni. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...