środa, 1 stycznia 2020

1. Zwierz - Piotr Kościelny

Zwłoki młodej dziewczyny odkryte we Wrocławiu to dla doświadczonego komisarza Marka Mikulskiego nie pierwszyzna. Jednak gdy po kilku dniach w lesie w okolicach Wołowa znalezione zostają ciała kolejnych dwóch osób, a przy nich tajemniczy list, policjant wie już, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Psychopatyczny zabójca, który podpisuje się pseudonimem „Zwierz”, ostrzega, że będzie mordował tak długo, aż zostanie złapany. Działa profesjonalnie i z niewiarygodnym okrucieństwem. Nie pozostawia po sobie żadnych śladów i zatacza coraz szersze kręgi. Kulisy zbrodni doskonałej i brutalna prawda o pracy polskich śledczych. Zaskakująca konstrukcja i mrożące krew w żyłach zwroty akcji. Kim jest „Zwierz”? Jaką grę prowadzi? 
 
Format: ebook
Ilość stron:  476
Wydawnictwo: Initium

Pierwsza książka przeczytana w tym roku to Zwierz, po którą sięgnęłam zachęcona opiniami w necie. I nie zawiodłam się! W Polsce mamy coraz więcej naprawdę dobrych pisarzy tworzących thrillery i kryminały, a postać Piotra Kościelnego daje nadzieję na kolejne doskonałe książki pełne emocji i gwarantujące efekt zaskoczenia.

Zwierz to studium umysłu psychopaty, człowieka, który nie ma żadnych granic i zabija dla przyjemności dobierając swoje ofiary dość przypadkowo. Ich nieszczęściem było to, że w złym czasie pojawiły się na jego drodze, choć nic złego mu nie zrobiły. Mężczyzna zabija od dziecka, przynosi mu to radość i podnosi poziom adrenaliny i to jest najgorsze zabija dla przyjemności, a kiedy potrzebuje więcej adrenaliny przechodzi na kolejny poziom i zaczyna pogrywać z policją zostawiając listy na miejscu zbrodni. Wiadomo, ze w dzisiejszych czasach nie ma zbrodni doskonałej, a i psychopata trafia na równego sobie przeciwnika, jakim jest komisarz policji Mikulski zwany Mikunem. Zabójca w standardowym życiu jest niepozornym mężczyzną, zupełnie nie rzucającym się w oczy, który ma rodzinę i wydaje się kochać swoją żonę i dzieci. Mikun jest oddany swojej pracy w policji, to jego pasja i odskocznia od rzeczywistości, którą stanowi jego żona i niepełnosprawne dziecko. To glina z wydziału zabójstw, który nie odpuszcza, nie waha się i robi swoje nawet wbrew przełożonym i jednego jest zawsze pewien - winny musi ponieść zasłużoną karę. Dlatego tak dobrze współpracuje mu się z panią prokurator, która jest bardzo do niego podobna. Ich duet staje naprzeciwko psychopatycznemu zabójcy zwanemu Zwierzem - kto zwycięży w tym pojedynku? Przekonajcie się sami - emocje gwarantowane!

Zwierz to poruszająca powieść, która sprawia, że włos jeży się na głowie. Psychopata, który zabija dla przyjemności nie mając żadnych granic ani oporu w stosunku do swoich czynów. Zabijanie jest taką samą czynnością jak spanie czy jedzenia, tylko daje wyższy poziom zadowolenia. Przerażające, a jednak prawdziwe, bo obok siebie mieliśmy już takie przypadki, jak np. sprawa Trynkiewicza. Nigdy nie wiesz, czy twój grzeczny i niepozorny sąsiad nie jest seryjnym zabójcą - oni nie wyróżniają się na tle społecznym, wtapiają się w tłum, to ich czyny są ich wizytówką... Rozejrzyj się wokół... i nie ufaj nieznajomym.


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...