środa, 8 stycznia 2020

6. Bezwład - Jessica Barry

Czasami lepiej nie odkrywać prawdy… Najbardziej wyczekiwana książka 2019 roku zdaniem amerykańskich mediów. Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie. Dziewczyna zna straszną tajemnicę, a wpływowi ludzie gotowi są ją zabić, by ukryć szokującą prawdę. Jeśli dowiedzą się, że przetrwała, ruszą za nią. Nie odnaleziono ciała Allison, więc Maggie Carpenter, mieszkanka niewielkiego Owl’s Creek w Maine, wciąż ma nadzieję. Ona także skrywa tajemnicę – od śmierci męża nie rozmawiała z córką i nie wie nic o niej. Podczas gdy Allison brnie przez dzikie góry, Maggie rozpaczliwie szuka odpowiedzi na kolejne pytania. Zagłębiwszy się w życie Allison, odkrywa, że w świecie pieniędzy i luksusu jej córka zmieniła się nie do poznania. Czy zdąży odkryć prawdę, żeby ją uratować? 
Okładka: miękka
Ilość stron:  416
Wydawnictwo: REBIS
Premiera:  28 stycznia 2020

Bezwład to przedpremierowy thriller, z którym miałam przyjemność się zapoznać. Ta książka zasługuje na uwagę czytelników, jest mocna,, przerażająca i intrygująca. Prawda zagraża życiu, a jednak znajduje się osoba, która walczy o jej ujawnienie, pomimo wielu pokus, które mogą zmienić jej życie - ona świadomie dąży do jej ujawnienia, narażając się na śmierć - ONA - ALLISON.

Allison Carpenter jest młodą kobieta, której udało się "chwycić Pana Boga za nogi". Poznała przystojnego, kochanego i baaardzo bogatego mężczyznę, który odmienił jej życie. Ben Gardner jest prezesem firmy farmaceutycznej, który wyrwał dziewczynę z baru dla mężczyzn, gdzie pracowała. Z dziewczyny bez kasy nagle stała się narzeczona milionera, zamkniętą w złotej klatce czyli w ekskluzywnym domu w San Diego, bez pracy i znajomych. Początkowo jej to nie przeszkadzało, ale przypadkiem dowiedziała się o tajemnicy, która stoi za jej idealnym narzeczonym. To, że poznała prawdę sprawiło, że musiała zginąć. Na przejażdżkę samolotem zabrał ją przyjaciel narzeczonego, Sam, a finał miał być jeden - śmierć dziewczyny jako niewygodnego świadka. Jednak Allison spowodowała katastrofę lotniczą i... wyszła z niej cało, czego nie można powiedzieć o jej towarzyszu. Rozbili się w górach, na zupełnym odludziu, jednak dziewczyna choć poraniona i poobijana ruszyła  w dalsza drogę. Ucieczka to życie, a oczekiwanie oznaczało śmierć. Samotna wędrówka w Górach Skalistych, bez wody, pożywienia i bez sił okazała się makabryczna. Jednak dziewczyna pamiętała nauki swego ojca i miała cel - dom rodzinny, gdzie mogła wyjawić tajemnicę.
Czy uda się jej dotrzeć do odmu oddalonego od miejsca katastrofy o tysiące kilometrów?
 
Bezwład to porywający thriller katastroficzny, który wciąga  jak bagno w opowieść serwowaną przez Jessic ę Barry. Powieść sprawia, że skóra cierpnie, a przy tym jest napisana niezwykle lekkim i plastycznym językiem. Czytelnikowi udziela się klimat powieści i towarzyszy Allison jak cień Wielkim plusem jest pokazanie historii z dwóch stron - Allison i jej matki, Maggie, która nie wierzy w śmierć córki i zaczyna własne poszukiwania.  Widać po kim dziewczyna odziedziczyła charakter :) Powieść wydaje się być przewidywalna, jednak Autorce udaje się zwieść czytelnika i zaskoczyć na finale. Bezwład to thriller godny polecenia, mocny i niezwykle realny!

3 komentarze:

 1. Trochę się boję thrillerów, ale lubię zakończenia nieoczywiste. Poczytam chętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Thrillera katastroficznego jeszcze nie czytałam, wiec z chęcią się go przeczytam. Zwłaszcza, że polecasz.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo czekam na premierę tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...