poniedziałek, 17 lutego 2020

26. Grób - Max Czornyj

W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów. Zmumifikowane ciała noszą tajemnicze ślady. Śledczy muszą je rozszyfrować. Jednak nie tylko oni interesują się grobem. Tymczasem lokalny przedsiębiorca otrzymuje przerażającą przesyłkę... Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert muszą poprowadzić jedno z najbardziej makabrycznych śledztw w swojej karierze. Okrutny sadysta również ich obrał sobie za cel. Co łączy ofiary? Jakie znaczenie mają ślady na ich ciałach? Co tak naprawdę interesuje tajemniczego psychopatę? Odpowiedzi na te pytania kryją się w GROBIE 
 
Okładka; miękka
Wydawnictwo: Filia 
 
Kiedy zobaczyłam Grób, wręcz zatarłam ręce z radości - Max Czornyj dla mnie jest królem polskiego thrillera. Każda jego książka jest znakomita i choć moim faworytem jest komisarz Deryło, równie chętnie czytam kolejne perypetie duetu Langer-Rembert i mam nadzieję, że Czornyj nie porzuci ich tak łatwo :)
 
Grób, kolejny po  Ślepcu, pokazuje dalsze losy komisarz Lisy Langer i profilera Oresta Remberta. Ten duet zapada w pamięć,a ich kolejna sprawa mrozi krew w żyłach. 
Pod Gdańskie, planowana jest wycinka lasów, którym sprzeciwiają się ekolodzy i robią wszystko, aby nie dopuścić drwali do pracy. Podczas tych działań zostają odkryte dziury w ziemi, a jedna z nich okazuje się grobem, w którym zostaje znalezionych wiele zwłok. Makabryczne jet to, ze ciała składają się z połączonych, przeszczepionych elementów innych ciał. Wygląda to na eksperymenty na ludziach i wstępnie przypisane zostaje hitlerowcom, jednak kiedy zwłoki giną z prosektorium sprawa zaczyna mieć drugie dno. Ponadto dochodzi do zaginięcia młodej kobiety i policja podejrzewa, że szaleniec może na niej naśladować te makabryczne rytuały wywodzące się z Tybetu i związane z niemiecką wyprawą badawczą. Langer i Rembert prowadzą tę sprawę równocześnie ze sprawą zastraszania bogatego biznesmena, który zaczyna otrzymywać dziwne przesyłki. W jednej z nich jest ludzka łydka... kobieca. Ślady wydają się prowadzić do firmy biznesmena, która lada dzień ma wejść na giełdę, a wynik śledztwa okazuje się szokujący, a życie detektyw i profilera zostaje zagrożone.

Grób to kolejny znakomity thriller Maxa Czornyj, gdzie makabryczne zbrodnie powodują u czytelnika gęsią skórkę, a wyobraźnia Autora przeraża. Powieść jest nieoczywista i nieobliczalna jak szaleniec, który dopuszcza się doświadczeń na żywych i świadomych wszystkiego ludziach. Czytanie tej powieści wręcz boli, bo ból, emocje i strach ofiar przenoszą się na czytelnika. 
Grób to mocna powieść, jak wszystkie w dorobku Maxa Czornyj - polecam gorąco!


 
 

2 komentarze:

  1. Niedawno dostałam tę książkę w prezencie, więc na pewno ją przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba miałam pecha, bo na razie czytałam tylko jedną książkę tego autora i była ona średnia, ale każdemu może zdarzyć się słabsza Powieść, więc z chęcią przeczytam kolejna. Może nawet zdecyduje się na tę powieść.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...