poniedziałek, 15 czerwca 2020

83. Papierowy Mag - Charlie N. Holmberg

Wciągające fantasy w steampunkowym wydaniu! Wkrocz do świata magów, w którym wszystko jest możliwe. Miej się jednak na baczności.
Ceony Twill całe swoje życie marzyła o tym, aby zostać Wytapiaczem – specjalistką od magii metalu. Zdeterminowana ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff z wyróżnieniem. Nie tak wyobrażała sobie jednak dalszy rozwój kariery. Okazuje się, że brakuje magów władających magią papieru. Wobec tego szkoła musi wyznaczyć jedną osobę, która zostanie skierowana na staż do papierowego maga, by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem. Takim sposobem ambitna, choć zrezygnowana Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Dzięki niemu zaczyna jej się podobać wizja zostania Składaczem. Jednak dobra passa nie trwa długo. Ceony szybko przekonuje się, że istnieje też magia zakazana. Jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz młoda praktykantka jest zdana tylko na siebie. Zaczyna niebezpieczną walkę z nieznanymi wcześniej mocami. \
 
Okładka: miękka
Ilość stron: 258
Wydawnictwo: Kobiece
Cykl: Papierowy mag tom 1

Ależ przyjemnie się czytało tę książkę :) Tego mi ostatnio brakowało - fantastyki! I pomyśleć, że Papierowy mag to debiut pisarski Charlie N.Holmberg... Jest znakomity, bardzo poukładany i przemyślany. Autorka wykreowała niezwykły świat magów, gdzie toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Jestem pod wrażeniem i z niecierpliwością wypatruję kolejnych tomów tego cyklu.

Ceony Twill pochodzi z biednej rodziny i tylko dzięki stypendium mogła ukończyć z wyróżnieniem Szkołę Magów Tagis Praff, jednak cieniem na jej radości kładzie się fakt wyboru specjalizacji. Ceony pragnęła zostać Wytapiaczem, a decyzją Rady trafiła do Papierowego maga Emery'ego Thane'a. Nie była tym zachwycona i nie ukrywała tego, jednak z każdą chwilą i z każdym kolejnym dniem magia papieru robiła na niej wrażenie i czuła się przywiązana do swego mentora. Wtedy zdarzyła się straszna rzecz i papierowy mag został przez Wycinacza pozbawiony serca. Ceony włożyła do jego piersi papierowe serce i wbrew wszystkim wyruszyła na poszukiwanie prawdziwego. Wyprawa okazała się śmiertelnie niebezpieczna, jednak Ceony nie poddwała się - nie mogła zawieść swego mentora. 

Papierowy mag to niezwykła opowieść, pełna magii, klimatyczna, ale i wzruszająca. Pokazująca prawość i siłę miłości. Papier okazał się magicznym narzędziem i dał radę nawet mieczom. Straszne jest tutaj jedno - woda, która niszczy papier. Autorka dała popis swej wyobraźni i wyczarowała świat, który porywa czytelnika i zapada w jego pamięć - mnie ta opowieść zauroczyła.
Liczę, że kolejne tomy okażą się równie dobre i prędko ukażą się na polskim rynku :)
2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę, że przypadła Ci do gustu. Ja zamierzam sięgnąć po nią jeszcze w tym miesiącu i liczę, że również mnie pozytywnie zaskoczy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tym razem to nie mój gatunek czytelniczy. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...