niedziela, 28 czerwca 2020

90. To, co bliskie sercu - Katherine Center

Cassie Hanwell wiedzie spokojne i poukładane życie. Pracuje w straży pożarnej w teksańskim mieście Austin i jako jedna z nielicznych kobiet regularnie uczestniczy w wielu akcjach. Pewnego dnia niespodziewany telefon od matki burzy jej spokój. Poważnie chora kobieta, która przed laty porzuciła męża i córkę, teraz potrzebuje jej pomocy. Staroświecka jednostka strażacka w Massachusetts, gdzie przenosi się Cassie, w niczym nie przypomina jej poprzedniego miejsca pracy. Brakuje funduszy i nowoczesnego sprzętu, a nowi koledzy są nieokrzesani i mają swoje grubiańskie zwyczaje. Nie są zachwyceni, gdy do ich męskiego zespołu dołącza kobieta. Sumienna i obowiązkowa Cassie staje przed dużym wyzwaniem: musi odnaleźć się w nowym środowisku, a oprócz tego naprawić relacje z matką i uporać się z koszmarami z przeszłości. Na jej drodze staje też zabójczo przystojny strażak, przez którego trzymanie się zasady: "Nigdy nie umawiaj się z nikim z pracy" może się okazać niewykonalne.
Wkrótce uczucia do kolegi z jednostki okażą się jej najmniejszym zmartwieniem. Splot dramatycznych wydarzeń wystawi odwagę Cassie na próbę. Czy dziewczyna okaże się wystarczająco silna i zdeterminowana, by zawalczyć o to, co dla niej najważniejsze? 
 
Okładka: miękka
Ilość stron:  480
Wydawnictwo: MUZA SA
 
Oj, potrzebowałam takiej książki! Lekkiej, przyjemnej, wzruszającej, a przy ty mądrej :)To ni est zwyczajne połączenie, a Katherine Center świetnie się to udało. Jej książka wciąga, daje do myślenia, wzrusza, ale i bawi - idealnie wpisuje się w letnie klimaty, a przy tym jest niebanalna i to jest wielki plus!

Cassie Hanwell jest strażaczką i to bardzo dobrą. Jej życie jest poukładane, uwielbia swoją pracę i kolegów z drużyny, jest doceniana, a to, co robi przynosi jej wielką satysfakcję. Wszystko wali się, kiedy dostaje prestiżową nagrodę i podczas wręczenia nagrody nokautuje lokalną gwiazdę, która tego dokonuje. Przeszłość staje przed oczami Cassie i kieruje je czynami. Ma do wyboru albo przeprosić albo wyleci z pracy, którą kocha. Cóż robi? Nie zgadza się na przeprosiny i zostaje przeniesiona do Massachusetts, gdzie mieszka jej matka, która poprosiła ją o pomoc. Nie widziały się od lat, kiedy to kobieta zostawiła rodzinę w dniu szesnastych urodzin córki i wyjechała. Cassie nigdy jej tego nie wybaczyła, a teraz mają razem mieszkać i ma pomóc matce podczas zmagania z chorobą.  Ponadto w nowym zespole nie jest entuzjastycznie przyjęta, bo... jest kobietą. Do pracy przychodzi ona i frycek ze strażackiej rodziny - i to on ma fory, pomimo doświadczenia i wiedzy Cassie. Dziewczyna każdego dnia musi udowadniać swoją wartość, czego nie ułatwia fakt prześladowania, którego jest celem. Jest jednak i dobra strona tej zmiany - znalazła miłość, choć w nią nie wierzy i stara się ją odepchnąć od siebie. Los bywa jednak przewrotny i pokazuje Cassie ciągle nowe wyzwania. Czy im sprosta?

To, co bliskie sercu to przepiękna i wzruszająca opowieść o bohaterstwie, walce o ludzkie życie i zdrowie, o przyjaźni i miłości. Autorka pokazuje to, co w życiu jest ważne i bliskie sercu. Pokazuje siłę przebaczania, szczególnie samemu sobie i wiarę w miłość i prawość. Katherine Center odsłania przed nami kulisy zawodu strażaka, pięknego,a przy tym bardzo niebezpiecznego.

Powieśc czyta się jednym tchem, skłania do refleksji, wzrusza, ale również bawi. Doskonała lektura na letnie popołudnia - polecam gorąco!



1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...