poniedziałek, 17 maja 2021

54/2021 Kawiarenka na Różanej - Paulina Wiśniewska

Kawiarenka to miejsce, w którym pośród zapachu wanilii, słodkich wypieków i kolorowych kwiatów można znaleźć szczęście i miłość. Na ulicy Różanej w Groszkowicach, życie toczy się swoim rytmem. Eliza, trzydziestoletnia kobieta samotnie wychowuje sześcioletnią Julkę. Poświęciła całe swoje serce kawiarence, którą przejęła po rodzicach. Z czasem brak miłości zszedł na dalszy plan, ale gdy w Kawiarence na Różanej pojawił się Szymon, mężczyzna po przejściach, życie Elizy stopniowo zaczęło się zmieniać. Eliza i Szymon zaczęli się do siebie coraz bardziej zbliżać. Czy kochać można więcej niż raz?'

Okładka: miękka
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Filia 

Kawiarenka na Różanej to pełna optymizmu i wzruszająca opowieść o życiu. Naprawdę dobra babska literatura, która wzbudza uśmiech an twarzy i sprawia, ze łezka kręci się w oku. Takie książki są potrzebne, pozwalają na odprężenie i miłe chwile :)

Paulina Wiśniewska stworzyła niezwykle klimatyczną opowieść o życiu,a przy tym wplotła w tę opowieść niezwykle ważny wątek przemocy w rodzinie. W tzw. dobrych rodzinach przymyka się oko na przemoc, bo przecież tam tego problemu nie ma, on jest tylko w patologii. A to nieprawda. Za bogatymi drzwiami kryją się często ludzkie dramaty.  Eliza jest żona adwokata, ma córeczkę Julkę, niedaleko mieszkają jej rodzice, a ona sama tkwi w złotek klatce i coraz częściej kryje pod pudrem siniaki, które zostawia na niej mąż. Ich małżeństwo to sinusoida - cudowny początek, potem znęcanie się męża, ciąża i narodziny Julki to znowu sielanka, jednak prawdziwa natura męża daje o sobie znać i pobitą kobietę znajduje jej matka i już nie pozwala wrócić do więzienia. Rodzice dają córce wielkie wsparcie i swoją kawiarenkę do prowadzenia. Eliza znajduje tutaj ukojenie i odkrywa swoją pasję, a dzięki  pomocy psychologa staje na nogi. W swojej kawiarence poznaje Szymona i jego syna i z czasem ich drogi zaczynają się splatać. Jednak sielankę przerywa powrót oprawcy... Co dalej? Nie wiem i z niecierpliwością czekam na kontynuację tej opowieści, którą przeczytałam w jedno popołudnie :)
 
Kawiarenka na Różanej wzrusza, bawi i skłania do refleksji. Jest niezwykle klimatyczna i przemawia do wyobraźni, a tajemnica rodzinna Szymona zamknięta w tajemniczej filiżance dodaje całości pieprzyka emocji. Polecam serdecznie!

 3 komentarze:

 1. Fajnie, że autorka w swojej książce poruszyła tak ważny wątek.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawi mnie ta książka. Piękna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 3. To na pewno będzie wzruszająca lektura dla wielu osób. Ja jednak nie mam w planach tej książki - to po prostu nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...