środa, 23 czerwca 2021

69/2021 Arcymag - Charlie N. Holmberg

Czas na finał porywającego cyklu fantasy! Po Papierowym magu i Szklanym magu nadchodzi ARCYMAG!
Trudno tropić niebezpiecznego mordercę, kiedy jednocześnie trzeba się uczyć do testu. Przez cały okres nauki Ceony Twill skrywała sekret, którego nie ujawniła nawet przed swoim mentorem Emerym, z którym zaczęło ją łączyć coś więcej. Odkryła, jak ćwiczyć inne formy magii niż jej własna – umiejętność, którą od dawna uważała za niemożliwą. Jej życie dodatkowo się komplikuje, gdy – aby uniknąć faworyzowania – Emery wysyła ją na test do innego papierowego maga. Niestety ten gardzi ukochanym Ceony i jeszcze gorzej traktuje jego uczennicę. Do tego morderczy przestępca z przeszłości Ceony, Saraj Prendi, ucieka z więzienia. Okrutny Wycinacz, który może zabić ją jednym dotknięciem i zupełnie przypadkiem ma z nią kilka niezałatwionych spraw. Dziewczyna musi stawić czoła przestępcy władającemu jedyną magią, której ona nie posiada. I która może okazać się potężniejsza niż wszystkie jej umiejętności razem wzięte.

Okładka: twarda
Ilość stron:  256
Wydawnictwo: Kobiece 

Cykl: Papierowy mag t.3

 Uwielbiam cykl Papierowy Mag Charlie N.Holmberg i trudno mi się rozstać z bohaterami, ale wyczekiwałam bardzo na ten finał i nie zawiodłam się :) Autorka stworzyła niezwykłe połączenie realu i magii, a dodatkowo dołożyła tutaj wątek wręcz o klimacie jak z thrillera - czyta się ją znakomicie, a cały cykl ma niepowtarzalny klimat.

Ceony Twill gorączkowo przygotowuje się do egzaminów na maga i zastanawia się, jakie zadania otrzyma od Emery'ego na egzaminie. Okazuje się jednak, że zostaje wysłana do jego kolegi ze szkoły (nota bene niespecjalnie lubianego) i to on bezstronnie ma przeprowadzić egzamin. Ceony nie czuje się dobrze u nowego maga, który jest wielkim grubianinem i gburem. Dodatkowym cieniem na jej skupieniu i zaangażowaniu przed egzaminem, kładzie się fakt, że Saraj uciekł z więzienia i Ceony skupia się, aby go odnaleźć. Oboje z Emery'm wpadają w jego sidła... Kto okaże się zwycięzcą w tej nierównej walce?

Przekonajcie się sami i przeczytajcie cykl Papierowy mag! To wisienka na torcie, cukiereczek, którego nie można ominąć - mnie urzekł i jestem pewna, ze jeszcze do niego wrócę. Cykl jest pięknie napisany i bardzo klimatyczny, a Arcymag to idealne zwieńczenie całości - polecam gorąco!

 


 

4 komentarze:

 1. Szczerze mówiąc zakończenie tej serii mnie zawiodło - chociażby swoją przewidywalnością.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria nie jest mi znana, ale to nie moje klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą część. Druga od dawna leży na mojej półce, ale Papierowy Mag nie zachwycił mnie, więc się ociągam z tą serią.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...