wtorek, 20 lipca 2021

80/2021 Katharsis - Jacek Ostrowski

Czas zmierzyć się ze złem… które nosi się w sobie!Urokliwy hotelik „Erynia” w Toskanii i jego właścicielka, piękna Weronika Oliveto. Pięcioro tajemniczych gości, pięć osób skazanych na rozliczenie się z przeszłością, czyli turnus potępionych dusz. Czy może być coś bardziej upiornego? A wszystko to zorganizował Gabriel Trovato, mężczyzna z gatunku o którym kobiety śnią. Takich istot jak on się nie spotyka, o takich się jedynie marzy. Dziwne, chwilami mrożące krew w żyłach zdarzenia zmuszają czytelnika do zadumy nad granicami winy, istotą sprawiedliwości, zastanowienia się nad sensem wybaczania. Przejmująca metamorfoza współczesności z jej najgorszymi plagami, jak korupcja, terroryzm i nadużywanie władzy. Jacek Ostrowski zabiera nas w niebezpieczną podróż, która szybko okazuje się być grą bez jakichkolwiek reguł…

Format: ebook
Ilość stron: 296
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
 
 Czytałam już kilka książek Jacka Ostrowskiego, ale moim zdaniem Katharsis jest najlepsze! Świetnie napisane, a przy tym jest tak włoskie i tak klimatyczne, że aż dziw, że to twór polskiego pisarza.

Katharsis to powieść obyczajowo-sensacyjna z tajemnicą rodzinną w tle. Całość opowieści kręci się wokół hoteliku Erynie w Toskanii. Miejsce to ma swą historię i to dość przerażającą. Doszło tam do samobójstwa, obiekt spłonął i został odbudowany i teraz nagle czas zadaje się zatoczyć koło, a historia się powtarza....

Hotel prowadzi młoda kobieta, Weronika Olivero, która odziedziczyła go po ojcu. Ten zamieszkał w domku gościnnym i zupełnie nie udziela się w tematach hotelu. Hotelik lata świetnego wyglądu ma za sobą, dodatkowo zła sława, sprawiają, że gości jest niewielu i grozi mu upadek. I nagle Weronika dostaje niezwykłą propozycję, za bardzo wygórowaną kwotę hotel zostaje wykupiony na 2 tygodnie w marcu i trafia do niego piątka bardzo dziwnych gości. Całą organizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się młody i przystojny Gabriel Trovato, który wpada w oko Weronice, która się  z nim zaczyna umawiać. Jednak jest to dość dziwny mężczyzna, który odkrywa  fragmentami historię jej rodziny, siejąc zamęt w głowie dziewczyny. Im dalej tym się robi mroczniej, a goście zaczynają ją przerażać... Jaki będzie finał tego turnusu i co zmieni on w życiu Weroniki??? Przeczytajcie koniecznie!

Katharsis to prawdziwa katharsis, zarówno dla bohaterów, jak i dla samego hotelu. Przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości i wpływa na losy wielu ludzi. Jak się okazuje to specyficzne miejsce po raz kolejny kreuje historię i ludzkie losy... Polecam serdecznie!

 
 
 
Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

 

3 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wychodzi na to, ze poznam twórczość autora od jego najlepszej powieści.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki Ostrowskiego mam w planach, na pewno sięgnę po jego książki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...