niedziela, 25 lipca 2021

82/2021 Miasto mosiądzu - S.A. Chakraborty

Wkrocz do magicznego miasta, w którym przyszłość królestwa spoczywa w rękach sprytnej i buntowniczej oszustki! Nahri nigdy nie wierzyła w magię. Jest oszustką o niezrównanym talencie, żyjącą na ulicach XVIII- wiecznego Kairu. Wie lepiej niż ktokolwiek inny, że jej profesja – odczyty z dłoni, czary, uzdrowienia – to wszystko sztuczki i sposób na zmanipulowanie osmańskiej szlachty. Ale kiedy Nahri przypadkowo przywołuje równie przebiegłego, mrocznego i tajemniczego wojownika – dżina, jest zmuszona zaakceptować fakt, że magiczny świat, o którym myślała, że istnieje tylko w opowieściach z dzieciństwa, jest prawdziwy. Wojownik bowiem opowiada jej historię o legendarnym Daevabad, mieście z mosiądzu, z którym Nahri jest nieodwołalnie związana. Kiedy Nahri decyduje się wkroczyć do nowego świata, dowiaduje się, że prawdziwa moc jest zaciekła i brutalna. Tam magia nie może jej uchronić przed niebezpieczną polityczną siecią, a nawet najsprytniejszy plan może mieć śmiertelne konsekwencje. W końcu jest powód, dla którego mówi się: uważaj, czego sobie życzysz.

Okładka: twarda
Ilość stron: 592
Wydawnictwo: We need YA

 Miasto mosiądzu zostało uznane za jedną z najlepszych książek roku przez Library Journal, Vulture, The Verge i SYFYWire. w kategorii World Fantasy. Przepięknie napisana, porywająca i fantastycznie wydana - z przyjemnością się ją czyta i z nią obcuje, to swoista uczta literacka!

Główna bohaterka powieści Nari, mieszka w Kairze, mamy XVIII wiek.  Dziewczyna nie wierzy w magię, a jednak się nią zajmuje. Na ulicach Kairu zajmuje się wróżeniem z dłoni, czarami, uzdrawianiem, ale wszystko to sztuczki i oszustwo  - jej sposób na przeżycie.

Jednak pewnego dnia podczas nieudanego obrzędu zar, Nari udaje się przywołać przebiegłego dżina zrodzonego z ognia. Ten tajemniczy stwor uświadamia jej, że magia istnieje, a ona sama została nią naprawdę obdarowana. Okazuje się, ze świat magii istnieje, a jego centrum znajduje się w mieście mosiądzu zwanym Dawabad. Dawa, przywołany dżin uświadamia Nari, jakimi magicznymi mocami została ona obdarzona i jak może je spożytkować, jeśli nauczy się nad nimi panować. Nadchodzi czas, kiedy oboje wyruszają do miasta mosiądzu, choć Nari nie do końca jest przekonana do tej podróży, ale w Kairze nie jest już bezpieczna. Ta podróż to wyzwanie dla obojga, każde ma w niej swój cel, jednak z czasem poznają się, zbliżają do siebie i zaczynają mieć wspólny cel. Kiedy docierają do wrót miasta mosiądzu, okazuje się, ze wcale nie chcą się rozstawać... Co ich czeka na miejscu? Przeczytajcie koniecznie!

W powieści Miasto mosiądzu został stworzony niezwykły świat, pełen magii, niezwykłych stworzeń i mocy, które intrygują czytelnika i porywają jako uczestnika tej fascynującej opowieści. Czytelnik staje się świadkiem wydarzeń i w pełni uczestniczy w wędrówce do miasta mosiądzu. W powieści jest mnóstwo precyzyjnych opisów, które wprowadzają czytelnika w ten magiczny świat jakby wyjęty z opowieści z tysiąca i jednej nocy. Polecam serdecznie - niesamowite wrażenia gwarantowane!

 

Książkę Miasto mosiądzu oraz  nowości książkowe

 

 

 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...