niedziela, 1 sierpnia 2021

84/2021 Dotyk lata - Anna Rybkowska


Kolejna odsłona Śladów życia! Życie Bereniki w Nabokowie z miesiąca na miesiąc staje się coraz dziwniejsze. Do znikających przedmiotów i nieoczekiwanie pojawiających się ludzi już zdołała przywyknąć, a mimo to prawie codziennie przeżywa jakieś zaskoczenie. Kiedy letnia burza objawia skarb ukryty na terenie posiadłości, Berenika zaczyna się zastanawiać, czy spadek po znanym artyście, Maksymilianie Styksie, nie jest dobrą okazją do wyrównania życiowych rachunków.

Okładka: miękka
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Replika

Cykl Ślady zycia Anny Rybkowskiej zapada w pamięć i skłania do przemyśleń, To pełna refleksji, czasem melancholijna opowieść o ludzkich losach, zaprawiona szczyptą sensacji i wątku kryminalnego.

Dotyk lata to już trzeci tom opowieści o losach Bereniki i jej przymusowym zesłaniu do Nabokowa, gdzie odziedziczyła dom Maksa i gdzie musi spędzić rok swego życia. Dom w Nabokowie sprawił, że życie Bereniki się zmieniło, spowolniło, nabrało dystansu. Stale denerwuje ją, że musi tam być, a z drugiej strony nie chce się rozstawać z tym dziwnym, a jednak pięknym miejscem. nadal znikają przedmioty i słychać nocą szmery, a w lesie znaleziono plantacje marihuany...  Jednak rodzice zadomowili się tutaj i dom tętni życiem. Teraz pojawił się syn Bereniki z kolegami i próbują zbudować pomost. Pojawił się też marszand Vincent od fortepianu, tylko Jakub ciągle znika. Niby jego zaloty nadal trwają, ale pełno między nimi dystansu i niedopowiedzenia. Berenice brakuje męskiego ramienia, jednak nie jest już desperatką i nie korzysta z ofert, które składa jej były mąż. Życie się toczy, ludzie umierają, ludzie przybywają, a Berenika staje się stałym elementem Nabokowa....

Dotyk lata to powieść, która płynie nieśpieszne. Pełna jest rozmyślań głównej bohaterki i zapisów zarówno Maksa jak i Brunona. Myśli Bereniki płyną, czasem zupełnie bez celu, ale porywają czytelnika. Skłaniają do przemyśleń i rozważań. Ten cykl zdecydowanie zapada w pamięć, to nie jest zwyczajna powieść obyczajowa, to powieść pełna filozofii, głębi i pełna prawdy życia. Polecam serdecznie!


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...