sobota, 11 września 2021

104/2021 Defekt - Olga Kruk

Jak daleko zaprowadziła go obsesja? Co jeszcze mógł zrobić? co jeszcze zrobił? Czego mi nie powiedział? Liwia ma wszystko – dom pełen ciepła, kochającego męża i ślicznego synka. Aż do dnia, gdy cały jej świat rozpada się na kawałki. Ktoś morduje jej męża w ich własnej kuchni. Liwia i jej synek nie mogą już czuć się bezpiecznie. Kim jest morderca? Kto obserwuje Liwię? Sekrety powoli wychodzą na światło dzienne, a prawda okazuje się przerażająca. Nie wiem, czy jestem gotowa poznać prawdę. wdech, wydech. uspokój się. musisz się skupić. musisz mieć wszystko pod kontrolą.

Okładka: miękka
Ilość stron:384
Wydawnictwo: Filia


Defekt to mroczny thriller psychologiczny, który przyprawia czytelnika o dreszcze. Olga Kruk odmalowała niezwykły obraz głębi umysłu kobiety, która odmalowuje w nim swoją rzeczywistość, która nijak ma się do rzeczywistości. Jest przerażająca, tym bardziej, że bardzo prawdziwa.

Bohaterką powieści jest Liwia, mama małego Doriana, która znajduje we własnej kuchni umierającego męża, policjanta pracującego pod przykrywką. Mocno wspiera ją kolega jej męża, Krystian, który stara się jej pomóc i ochronić. Liwia nie jest w stanie się  z tym pogodzić, choć podświadomie dobrze wie, kto zabił jej męża. Ich relacje nie były proste, ze względu na trudną przeszłość Liwii, która kładzie się cieniem na jej życiu, zrachowaniach i odbiorze świata. Kobieta jest na krawędzi choroby psychicznej, co doprowadza do tragedii. Kiedy jej syn znika nagle z wózka w parku, kobieta zaczyna się rozsypywać, a nie pomaga fakt, że niektórzy koledzy jej męża uważają ją za winną. Czy uda się odnaleźć małego Doriana? Kto stoi za zabójstwem jej męża?

Defekt to powieść, która wstrząsa i wbija w fotel. Mroczna, pełna psychologicznych rozważań bohaterki, które pokazują na jakiej niebezpiecznej krawędzi umysłu ona balansuje. A przy tym bezwzględność mordercy i jego chore rodzinne relacje pokazują drugą stronę tej historii. Przerażająca, a przy tym porywająca powieść - gorąco zachęcam do lektury - warto!!!!

2 komentarze:

  1. Chciałabym bardzo mieć możliwość przeczytania tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o tej książce, ale chyba to nie do końca moje klimaty, więc nie mam jej w planach - przynajmniej jak na razie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...