niedziela, 5 grudnia 2021

145/2021 - Courtney Cole

Jedna suknia, dwie kobiety i magia świąt. 
Świąteczna sukienka to urocza bożonarodzeniowa historia pióra Courtney Cole, bestsellerowej autorki New York Times. Kiedy pełna nadziei fashionistka Meg Julliard musi tuż przed Gwiazdką wrócić do swojego rodzinnego Chicago, aby przejąć zarządzanie odziedziczonym po ojcu budynku z apartamentami, uważa, że ​​jej marzenia o awansie w branży modowej się skończyły. Najemcy są ekscentryczni i egocentryczni, katastrofy się mnożą, a przystojny konserwator ciągle zawstydza Meg. Wszystko wskazuje, że to będą najgorsze święta w jej życiu. Ellie Wade, jedna z wieloletnich mieszkanek apartamentowca, również nie odczuwa świątecznej radości. Przygotowuje się do przeprowadzki do domu opieki (niechętnie) i musi zdecydować, co ze sobą weźmie, a na co miejsca w jej życiu już nie będzie. W każdym zakątku mieszkania Ellie kryją się jej wspomnienia - niektóre dobre, niektóre złe. Jak pewna sukienka - waha się, czy ją spakować, bo jest symbolem zarówno najlepszej jak i najgorszej nocy w jej życiu. Ellie i Meg nawiązują niezwykłą przyjaźń. W efekcie przepiękna suknia trafia do Meg. Ale pod pewnym warunkiem: ma ją założyć na bożonarodzeniowe przyjęcie w budynku. Tak oto dzięki niezwykłemu strojowi Meg odnajduje drogę do realizacji marzeń, jednocześnie przywracając swojemu rozpadającemu się dziedzictwu, czyli Parkview West, dawną świetność i dając bezpieczny dom wszystkim, dla których to miejsce jest ważne. Dobry duch świąt Bożego narodzenia sprawia, że każdy bohater tej opowieści odnajduje szczęście.

Format: ebook
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: Literackie

Świąteczna sukienka przyciągnęła moją uwagę cudowną okładką, od której trudno oderwać wzrok. Courtney Cole serwuje nam zimową, amerykańską opowieść, która pokazuje, że w życiu wszystko może się zdarzyć, jeśli się czegoś mocno pragnie.

Meg Julliard, projektantka pracująca w najlepszym piśmie modowym, porzuca pracę i wraca do Bostonu, aby zająć się kamienicą, którą zostawił jej w spadku ojciec. Ten powrót to także powrót do własnych potworów z przeszłości ... Meg zastaje kamienicę wymagająca remontu, na który nie ma pieniędzy, stojącą na skraju bankructwa, w której mieszkają starsi ludzie, przyjaciele jej ojca. Uczy się na nowo tego miejsca i tych ludzi, a jej wielkim wsparciem staje się miejscowy "złota rączka". To tutaj odnajduje spokój, miłość i swoje miejsce na ziemi, jednak nim do tego dojdzie walczy o każdy dzień i o pieniądze na remont domu. Od jednej z lokatorek dostaje cudowaną sukienkę, z którą łączy się wiele jej wspomnień i ta sama sukienka staje się siłą napędową dla Meg, która staje w konkursie dla projektantów, aby zdobyć pieniądze na remont i otworzyć własną firmę. Czy jej się uda spełnić marzenia?

Świąteczna sukienka to opowieść o cudach, nie tylko tych świątecznych, ale tych które daje nam życie w darze i pokazuje, że jeśli ktoś czegoś bardzo pragnie, to marzenia się spełniają!


Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...