środa, 8 grudnia 2021

147/2021 Jeden krok przed śmiercią - Mary Burton

Bezwzględny seryjny morderca kobiet i nieustraszona agentka FBI, która zrobi wszystko, by pokrzyżować mu szyki. 
Agentka FBI Macy Crow to twarda sztuka. Niedawno została potrącona przez rozpędzoną ciężarówkę. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, a ona cudem uszła z życiem. Szybko wróciła jednak do pracy i właśnie stara się o miejsce w elitarnym zespole profilerów. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dostaje do wykonania próbne zadanie: ma zająć się śledztwem w sprawie odnalezionych właśnie zwłok Tobi Turner: zaginionej piętnaście lat temu uczennicy liceum. Jej partnerem zostaje miejscowy szeryf Mike Nevada, były kolega z Federalnego Biura Śledczego i dawny kochanek. Macy szybko odkrywa powiązania między sprawą Tobi a kilkoma gwałtami z tego samego okresu. Agentka przesłuchuje ofiary i ponownie analizuje stare akta. Z mroku wyłania się postać ponurego stalkera, który gwałcił prześladowane kobiety, a potem je mordował. Macy i Nevada zaczynają wyścig z czasem: muszą namierzyć potwora, zanim ten znowu wyruszy na łowy.

Okładka: miękka
ilość stron:416
Wydawnictwo: Muza SA

Jeden krok przed śmiercią to świetnie napisany thriller, w klasycznym amerykańskim stylu. Niezwykle klimatyczny, mroczny i nieprzewidywalny.

Bohaterami powieści są  nieustraszona agentka FBI Macy Crtow i szeryf Deep Run, Mike Nevada. Ich ścieżki już się splotły przed laty, a teraz znowu łączy ich los i seryjny morderca sprzed lat. Macy Crow  jest świetnym detektywem,  a teraz po wypadku, z którego ledwie uszła z życiem stara się o przyjęcie do elitarnego zespołu profilerów - nie wyobraża sobie typowej pracy przy biurku. Testem, który zadecyduje o jej być albo nie być ma być wsparcie szeryfa Nevady w rozwiązaniu sprawy sprzed lat, która teraz wyszła na światło dzienne - znaleziono bowiem kości zaginionej przed wielu laty nastolatki. Kobieta wyrusza do Deep Run, gdzie czeka na nią były członek zespołu profilerów, a teraz lokalny szeryf, Mike Nevada. Razem ,przy wsparciu lokalnej policjantki BrookeBennet, odkrywają kolejne ślady i łączą zaginięcie Tobi z falą gwałtów na kobietach, gdzie dowody DNA nigdy nie zostały zbadane. Gwałciciel sprzed lat, może być też mordercą, i może doskonale znać to miasteczko i jego mieszkańców. Czy uda im się go wytropić?

Jeden krok przed śmiercią to intrygujący i świetnie napisany kryminał, gdzie fabuła została idealnie utkana, a mroczny klimat sączy się ze stron powieści. Detektywi to ludzie z krwi i kości, którzy oprócz sprawy mają swoje troski i radości, ale ich determinacja w dążeniu do celu i do sprawiedliwości sprawiają, że czytelnik kibicuje im na każdym kroku. Świetna książka - warto po nią sięgnąć i zanurzyć się w klimat amerykańskiej prowincji!


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...