niedziela, 31 lipca 2022

100/2022 Niektórzy wolą życie po grecku - Sue Roberts

Skąpana w słońcu opowieść o tym, jak żyć pełnią życia. Anna właśnie zrezygnowała z pracy w banku w Manchesterze i zerwała ze zdradzającym ją chłopakiem Joelem. Kiedy kobieta odnajduje starą mapę Europy z zaznaczoną trasą podróży, którą lata temu jej tata odbył do Grecji, postanawia zrobić coś szalonego. Kamper, wciąż w świetnym stanie, stoi pod domem. Anna bierze głęboki oddech i rusza śladami ojca. W trasę zabiera sąsiadkę, Greczynkę Demi. Po drodze kobiety spotykają przystojnego irlandzkiego autostopowicza Darę. Demi twierdzi, że Anna wpadła mężczyźnie w oko, jednak jej niełatwo zaangażować się w nową znajomość. Podróż skłania Annę do zmierzenia się z niełatwymi emocjami, lecz i jej towarzysze mają swoje sekrety… 
Jaką tajemnicę ukrywa Demi? Jak potoczy się znajomość Anny z Darą? Latem najlepiej wyruszyć w nieznane!

format: ebook
ilość stron: 352
Wydawnictwo: Świat Książki

Niektórzy wolą życie po grecku to powieść lekka, przyjemna i wzruszająca, która pozwoliła mi wrócić do moich  włosko-greckich wspomnień. Książka Sue Roberts jest idealną lekturą na wakacje  :)

Bohaterka powieści Anna, znajduje się na życiowym zakręcie. Zerwała z chłopakiem, zmarł jej ojciec, a więzi z ukochaną siostrą mocno się rozluźniły, a w dodatku w pracy wprowadzane są redukcje. Kiedy udaje się do domu ojca, aby uporządkować jego rzeczy, znajduje kartki pocztowe z Grecji oraz mapę, na której on zaplanował swoją podróż kamperem, który sam zbudował. Po rozmowie z siedemdziesięcioletnią, niezwykle dziarską sąsiadką, z pochodzenia Greczynką. Anna postanawia wyruszyć śladami ojca i proponuje udział w wyprawie Demi, która pragnie po latach odwiedzić swoje rodzinne strony. I tak Anna zwalnia się z pracy, a dzięki wypłaconej odprawie może sfinansować podróż życia. I tak wyruszają obie z Demi w niezwykłą podróż przez Europę do Grecji. Po drodze czeka je sporo niespodzianek, które mocno odmienią życie obu kobiet :)

Niektórzy wolą życie po grecku to fascynująca letnia opowieść w czasie i przestrzeni. Cudowne miejsca, fantastyczne smaki i niezwykli ludzie to wielki atut  tej powieści, którą czyta się z przyjemnością i zaintrygowaniem, a przy tym znajduje się w niej to, co w życiu najważniejsze - miłość, przyjaźń i rodzina. Polecam serdecznie!


Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...