niedziela, 28 maja 2023

62-65/2023 Przeczytane w tygodniu 16.05.- 27.05.2023

 62/2023 Szóste piętro - Alex Sinclair


Totalnie porywający thriller psychologiczny. 
Erika Rice wjeżdża windą na ostatnie piętro luksusowego wieżowca. W apartamencie z widokiem na Central Park mieszka jej były mąż. Ich córka Alice, pieszczotliwie zwana Króliczką, zostawiła tam ulubioną zabawkę, którą chcą pilnie odebrać, zanim na zawsze wyjadą z Nowego Jorku - Erika już się może się doczekać, kiedy znajdzie się z dala od kontrolującego męża. Winda zatrzymuje się gwałtownie między piętrami, gasną światła, drzwi się uchylają. Zanim mechanizm ponownie się uruchomi, czteroletnia Alice zdoła wydostać się przez szparę w drzwiach i wyjść na zewnątrz. Ale wtedy winda rusza ponownie i zjeżdża na parter… Kiedy Erika wróci na górę, po dziewczynce nie będzie ani śladu. Zrozpaczona matka rozpoczyna desperackie poszukiwania dziewczynki w czternastopiętrowym wieżowcu, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje. Z czasem zdaje sobie sprawę, że mieszkańcy apartamentowca, zamiast pomagać, okłamują ją, prowadząc mroczną grę, w której stawką jest życie jej córeczki. Czy czteroletnia dziewczynka może się rozpłynąć w powietrzu?

Okładka: miękka
Ilość stron 304

Szóste piętro to znakomity i zupełnie nieprzewidywalny thriller psychologiczny. Pochłonęła mnie w jeden wieczór.

Jak się czuje matka kiedy w ogromnym wieżowcu nagle znika bez śladu jej córka? Bohaterka powieści Szóste piętro okazała ogromną determinację i naprzeciw wszystkiemu szukała córki aż do skutku. O porwanie dziecka został oskarżony jej były mąż, jednak okazało się, że sprawa ma drugie dno...
Autorka zwodzi czytelnika, aby na końcu zaskoczyć i wywrócić fabułę do góry nogami. 
Świetna  polecam!
Opowieść epicka i niezwykle intymna zarazem: zanurzając się w niej, możemy odzyskać wiarę w magię marzeń i odnaleźć to wszystko, co sprawia, że żyjemy naprawdę. 
Rodzina Casadio mieszka w Stellacie, niewielkiej miejscowości położonej na styku trzech włoskich regionów: Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii. To ludzie prości, szczerzy i pracowici. Na początku dziewiętnastego wieku wydarza się coś, co zmieni na zawsze życie tej rodziny: Giacomo Casadio zakochuje się w Viollce Tosce, dziewczynie z romskiego taboru, i bierze ją za żonę. Od tej chwili ich potomkowie dzielić się będą na dwie gałęzie: błękitnookich i jasnowłosych marzycieli, spadkobierców cech Giacoma, oraz czarnookich i czarnowłosych „widzących”, wraz z fizjonomią dziedziczących po Viollce umiejętność czytania przyszłości.

Okładka: miękka
Ilość stron 408
Wydawnictwo: Sonia Draga

Dom blisko rzeki to napisana z rozmachem wielopokoleniowa saga rodziny Casadio, która wprowadza w iście włoskie klimaty. Dla mnie idealna na urlop. 
Autorka pokazuje blisko sto lat tej rodziny, zmiany społeczne i pokoleniowe. Miłości, radości i tragedie, których w tej rodzinie nie brakowało. Casadio to bowiem połączenie włoskich i romskich tradycji - polecam gorąco 64/2023 Fatum - Max Czornyj

Fatum? Tak to nazywasz? 
Ja to nazywam po prostu przekleństwem. W jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego morderstwa. Ofiara została spalona żywcem w specjalnie przygotowanej klatce. Okazuje się, że szaleniec, który się tego dopuścił zostawił kilka zagadkowych tropów. Co oznacza tajemnicza wiadomość? Czy miejsce zbrodni jest jedynie upiorną inscenizacją? Wreszcie: co wspólnego z zabójstwem ma religijna kultura haredi? Na te pytania musi odpowiedzieć komisarz Deryło. Czas ucieka. Walkę o życie prowadzi nie tylko kolejna ofiara, ale również ranna w poprzednim śledztwie partnerka Deryły, Tamara Haler. Ich losami zdaje się jednak rządzić nieuchwytne FATUM. A może los wszystkich spoczywa w rękach szalonego mordercy, który przewiduje przyszłość?

Format: ebook
Ilość stron 336
Wydawnictwo: Filia 

Uwielbiam Eryka Deryło! Fatum to znakomity, trzymający w napięciu thriller! To niesamowite przeżycie i smutne rozstanie z Tamarą Haler. Jednak nadchodzi nowe i u boku Eryka pojawia się błyskotliwa Sofia Dimitris, z którą prowadzi kolejne śledztwo.  W jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do spalenia człowieka, w klatce... zwłoki odnajduje bezdomny, a sprawa trafia do Deryły. Niestety szaleniec nie kończy na tej jednej makabrycznej zbrodni, ale wodzi komisarza za nos podsuwając wiele mówiące przesłanki. Ile osób musi zginać nim sprawca zostanie ujęty? Przekonajcie się sami!
Fatum - polecam gorąco, mocne wrażenia gwarantowane 


65/2023 Królestwo Złowrogich t.3 - Kerri Maniscalco


Emilia wciąż nie może się otrząsnąć z szoku – jej siostra bliźniaczka, Vittoria, żyje! Co więcej, to na jej zlecenie dusza Emilii została uprowadzona do Krainy Cienia przez wilkołaka Domenico Nuccciego. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy na Dworze Chciwości dochodzi do morderstwa. Ginie wysokiej rangi współpracownik Pana Chciwości. Dowody wyraźnie wskazują na Vittorię, szybko więc staje się ona wrogiem numer jeden wszystkich Siedmiu Kręgów. Emilia zrobi co tylko w jej mocy, by rozwiązać tę nową zagadkę i dowiedzieć się, kim naprawdę jest jej siostra. 
Będzie musiała się zmierzyć z demonami przeszłości, ale także stawić czoła bieżącym wyzwaniom. Jej uczucia wobec Pana Gniewu przybierają na sile. Pragnie już nie tylko jego ciała. Chce zawładnąć jego sercem i duszą – tego jednak demon nie może jej obiecać

Format: ebook
Ilość stron 448
Wydawnictwo: You&Ya
Cykl: Królestwo Nikczenych tom 3

Fantastyczna trylogia o dwóch siostrach boginiach spętanych klątwą przez wiedźmy. W ostatnim tomie Emilia, bogini Furii, zmaga się ze złamaniem klątwy i odzyskaniem wspomnień, wspiera ją w tym Pan Gniewu, ale i odnaleziona siostra. Czy uda jej się przywrócić dawny ład ?

 Przeczytajcie koniecznie - znajdziecie tutaj dworskie intrygi, dużą dawkę magii...i seksu!


2 komentarze:

  1. Szóste piętro i Fatum na pewno przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat żadna z tych książek mnie nie zainteresowała. Z serii Królestwo nikczemnych zaczęłam czytać pierwszy tom i nie skończyłam.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...