poniedziałek, 21 sierpnia 2023

97-100/2023 Przeczytane w dniach 07.08.-20.08.2023

97/2023 Kości nie kłamią - Melinda Leigh

Lance Kruger, najlepszy przyjaciel i partner byłej prokurator Morgan Dane, nie miał beztroskiej młodości. Wciąż nie pogodził się z zaginięciem ojca, Victora Krugera. I chociaż to wydarzenia sprzed blisko ćwierć wieku, Lance ciągle czuje przytłaczający ciężar tego tajemniczego zniknięcia i zadaje sobie kolejne pytania bez odpowiedzi. Szansa na rozwiązanie zagadki pojawia się wraz z odnalezieniem zardzewiałego wraka samochodu Victora Krugera, który wyciągnięto któregoś dnia z Grey Lake. Jednak mroczne jezioro niechętnie ujawnia tajemnice. Raczej przynosi kolejne posępne zagadki. Szkielet znaleziony w bagażniku wyłowionego samochodu jest jedną z nich. Morgan i Lance nie mają wyjścia — muszą zrobić wszystko, by rozwiązać tajemnicę morderstwa sprzed lat. 
Miasteczko Scarlet Falls nigdy nie było sielankową osadą — choć mogło za taką uchodzić. Odkrywanie mrocznych sekretów z przeszłości nie może pozostać bez reakcji. Z początku Morgan i Lance nie zdają sobie sprawy z rosnącego zagrożenia. Lance walczy ze wspomnieniami i z wątpliwościami. Morgan demaskuje kolejne kłamstwa. Pewnego dnia okazuje się, że ktoś śledzi ich każdy krok. Stopniowo na jaw wychodzą szokujące fakty, a świadkowie, powiązani dawną tajemnicą, giną. Na Morgan i Lance’a czyha śmiertelne niebezpieczeństwo... Ten sekret jezioro powinno było ukryć na zawsze.

Format: ebook
Ilość stron: 376
Wydawnictwo: Editio

Kości nie kłamią to 3 tom opowieści o Morgan Dane, byłej prokurator, matce trójki dzieci, która współpracuje z Sharp Investigations. Związek z Lancem nabiera tempa, kiedy okazuje się, że po blisko 20 latach z pobliskiego jeziora wyłowiono auto jego ojca, który przed laty zaginął bez śladu. Morgan, Lance i Sharp prowadzą własne śledztwo, które omal nie doprowadza ich do śmierci.

Znakomita intryga, świetnie zaplanowana akcja i zaskakujący finał - Melinda Leigh pisze rewelacyjnie!!! Polecam całą serię opowieści o Morgan Dane!


98/2023 Mam na imię Walentyna - Katarzyna Janus

Walentyna, młoda lekarka, poznaje przystojnego Borysa, który jest niczym marzenie dla wszystkich kobiet. Przeżywa z nim bardzo burzliwy romans. Od początku jednak wie, że nie jest to idealny partner na życie. Pewnego dnia kobieta trafia na intensywną terapię a przystojny Borys ulatnia się tak szybko, jak się pojawił. Tymczasem zawsze blisko jest ten drugi. Marcin, mniej piękny, mniej pożądany, mniej rozchwytywany przez kobiety. Los rzuca ich do słonecznej Italii, gdzie poza pięknymi widokami, pyszną kuchnią i mocnym espresso zastaje ich trzęsienie ziemi. Czy uda im się przetrwać? Czy pokonają wszystkie przeciwności losu?

Format: ebook
Ilość stron: 472
Wydawnictwo: Filia

Sięgam po każdą księżkę Katarzyny Janus - to pewniaki pięknie napisane, mądre i wzruszające, a przy tym skłaniające do refleksji.
Nie inna była najnowsza powieść tej Autorki - mnie urzekła, bo znowu odwiedziłam moje ukochane Włochy jednak jak się okazuje Włochy nie tylko łączą ludzi, ale potrafią też podzielić... Na długo. O czym przekonała się Walentyna, bohaterka powieści, która o miłość i wiarę we własne szczęście walczyła długo, staczając boje z samą sobą...


99/2023 Trzykrotki - Katarzyna Kielecka

Tytułowe Trzykrotki, czyli Kamilla, Aleksandra i Katarzyna, przyjaźnią się od czasów liceum i wspólnie marzą o wielkiej podróży. Wciąż czują się młode duchem i miewają szalone pomysły. Jedynie niekiedy przesadnie troszczą się o dzieci, które zdążyły dorosnąć. 
W dniu sześćdziesiątych urodzin Kasiuli postanawiają zdobyć Kilimandżaro, lecz los płata im figla i zamiast do Afryki wyruszają kamperem przez Alpy na pełną wyzwań sekretną misję. Jak daleko się posuną, by doprowadzić ją do końca? Pełna humoru nowa powieść Katarzyny Kieleckiej przenosi Czytelnika w niezwykle piękne zakątki Europy, daje wiele okazji do śmiechu, ponad wszystko jednak mówi o tym, jak cennym darem jest przyjaźń i jak nieprzewidywalna bywa miłość.

Format: ebook
Ilość stron: 360
Wydawnictwo: Szara Godzina

Trzykrotki czyli Aleksandra, Katarzyna i Kamila to przyjaciółki z czasów liceum, które po sześćdziesiątce postanawiają wyruszyć w podróż życia. Wybierają wyprawę na Kilimandżaro, jednak los tak kieruje ich wyborami, że wyruszają w podróż po Europie kamperem, śladami wnuczki jednej z nich. Co im przyniesie ta podróż? Przekonajcie się sami - dobra zabawa gwarantowana!100/2023 Zaginiony rękopis - Maria Ulatowska Jacek Skowroński


Bardzo znany pisarz polski, żyjący i tworzący na przełomie XX wieku, od 1888 r. często gości w Nałęczowie, pomieszkując 
w pewnej willi. W tajemnicy pracuje nad powieścią, stanowiącą ukoronowanie jego dorobku literackiego. Przed wyborem wydawcy pisarz umiera, a decyzja o tym, komu powierzyć publikację dzieła, pozostaje w rękach spadkobierczyni. Jej długotrwałe rozterki, sprawy prywatne, a także przetaczająca się burza dziejów, powodują, iż o istnieniu niewydanego dzieła wybitnego pisarza nie wie prawie nikt. Jednak „prawie” nie oznacza, że w ogóle nikt. Jest bowiem ktoś, kto coś domniemywa... Szkopuł wszakże w tym, że tylko spadkobierczyni znała miejsce ukrycia rękopisu. Odnalezienie i doprowadzenie do wydania ostatniego utworu wybitnego pisarza stałoby się prawdziwą sensacją. Ten, kto by to uczynił, osiągnąłby rozgłos i niebłahe korzyści materialne. W dość tajemniczy sposób informacja o zaginionym rękopisie trafia w ręce byłego dziennikarza śledczego, a ten traktuje to jako sposób na wyrwanie się z marazmu, który ogarnął go po niedawnych wstrząsających przeżyciach. Jedzie do Nałęczowa, do willi prowadzonej przez bratanicę asystentki pisarza. Zaprzyjaźnia się z nią, a ona prosi o pomoc w odszukaniu zaginionego dzieła i jego prawnych właścicieli.

Format: ebook
Ilość stron: 392
Wydawnictwo: Filia


Czytam wszystko, co wychodzi spod pióra pani Marii i pana Jacka - to zawsze znakomite opowieści, które zapadają w pamięć i budzą emocje. W najnowszej odnalazłam klimat i tajemnice jakby wyjęte z opowieści o Panu Samochodziku - fantastyczna historia!
Tajemniczy rękopis, ciekawski chłopiec i sprytny dziennikarz to zestaw idealny, gwarantujący moc wrażeń i doznania czytelnicze na najwyższym poziomie. A do tego wpleciono wątek molestowania i przemocy w rodzinie, który wbija się w umysł czytelnika i skłania do refleksji.

Zaginiony rękopis intryguje, wzrusza i wciąga niczym bagno polecam serdecznie!


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...