niedziela, 10 września 2023

106-110/2023 Przeczytane w dniach 02.09 - .10.09.2023TJ Klune zabiera czytelników w kolejną niezwykłą podróż. Do świata amerykańskich miasteczek, chłopców ze złamanym sercem, magii, wilkołaków i miłości, która otula jak ciepły koc. Oxnard Matheson dorastał w niewielkim, spokojnym Green Creek, w stanie Oregon. Był większy od rówieśników i nieco powolny. Kiedy miał dwanaście lat, jego tata dał mu cenną lekcję. Powiedział, że Ox nie jest nic wart i ludzie nigdy go nie zrozumieją. Potem zabrał walizkę i odszedł. Ox miał szesnaście lat, kiedy spotkał na drodze chłopca, który nie przestawał mówić. Nastolatek dowiedział się później, że Joe Bennett nie odzywał się przez prawie dwa lata i że właśnie wprowadził się z rodziną do domu położonego na końcu uliczki. Ox miał siedemnaście lat, gdy odkrył sekret chłopca i jego rodziny. Ta tajemnica zmieniła go na zawsze. Monotonna codzienność wybuchła feerią wcześniej nieznanych barw, zapachów i smaków. Stała się pełna przyjaźni, miłości, krwistoczerwonych oczu i… niebezpieczeństwa.

Format: ebook
Ilość stron:  480
wydawnictwo: MUZA Akurat

TJ Klune zabiera nas w świat wilkołaków, wiedźm i zwykłych ludzi, którzy żyją obok siebie w Green Creek. Ox jest specyficznym dzieckiem, który czuje się gorszy i głupszy od innych. Wszystko się zmienia, kiedy na jego drodze staje Joe i rodzina Bennettów. To oni dostrzegają jego potencjał i budują jego wiarę w siebie od nowa. Dzięki nim zyskuje, ale i traci rodzinę, poznaje, co to przyjaźń i miłość , ale również, co to strach i co znaczy siła watahy. To Ox zostaje pierwszym człowiekiem Alfą, który prowadzi watahę i jest gotów oddać za nią życie. To porywająca opowieść,pełna pikantnych scen i miłości gejowskiej, jednak pokazana mądrze i nie wpływającą na jakość opowieści.

TJ Klune w swoich powieściach porusza tematy tęczowych społeczności, nie stara się szokować, tylko pokazać nam inną stronę rzeczywistości. Mnie tym ujął i czekam na kontynuację Wilczej pieśni - polecam!


107/2023 Incognito - Paulina Świst


Nieuchwytny seryjny morderca… Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi się świadek incognito. 
Artur Cienowski i Anka Sawicka znają się od lat. Choć prokurator rejonowy i dziennikarka śledcza nieczęsto stoją po tej samej stronie barykady, to akurat oni zawsze mogą na siebie liczyć. Już niedługo przyjdzie im się o tym dobitnie przekonać. 
Jak schwytać mordercę, który doskonale zna wszystkie twoje tajemnice? Który podąża za tobą jak cień, a chwilami wydaje się nawet być krok przed tobą? A co, jeśli na dokładkę z niektórymi osobami prowadzącymi śledztwo wiąże cię coś więcej niż tylko profesjonalna solidarność, sympatia albo przyjaźń? Znaków zapytania jest wiele, odpowiedź może być tylko jedna. Całkowicie oczywista i właśnie dlatego kompletnie nieoczekiwana.

Format: ebook
Ilość stron:  320
wydawnictwo: MUZA Akurat

Kolejny kryminał Pauliny Świst - lekki i przyjemny, bez wodotrysków, ale czytało się nieźle. Lubię, choć zwykle w połowie znam winowajcę

Tym razem trio gliniarz, prokurator i świadek incognito vel dziennikarka podążają śladami seryjnego mordercy. Patrząc na motywy - to już było a sprawca siedzi w więzieniu. Pytanie, czy mamy do czynienia z naśladowcą, czy w więzieniu siedzi niewłaściwa osoba? Przekonajcie się sami!
Sophie, zdruzgotana po śmieci matki, pragnie uciec z pustego domu pełnego wspomnień i życia, które nie układa się tak, jak sobie wyobrażała. 
Kiedy odkrywa, że jeden z obrazów jej matki może znajdować się w Metoni, w Grecji, zyskuje idealną wymówkę, aby na moment uwolnić się od swojego życia, i wyrusza na misję poszukiwawczą. Nie zdaje sobie sprawy, co ją czeka w tym idyllicznym miasteczku. Sophie nie tylko odkrywa tajemnice swojej matki, lecz także znajduje niespodziewany romans, a jeśli tylko zaryzykuje, również szansę na szczęście… Czy podążanie śladami matki pozwoli Sophie odkryć własne przeznaczenie?

Format: ebook
Ilość stron:  320
wydawnictwo: MUZA 

Piękna i wzruszająca opowieść o miłości, która musiała zatoczyć koło pokoleniowe, aby się spełnić.
Sophie po stracie matki wyruszyła do greckiego Metoni w poszukiwaniu zaginionego obrazu jej autorstwa. W Grecji trafiła w końcu na jego ślad, który doprowadził również do odkrycia największej tajemnicy mamy. Metoni zmieniło nie tylko Lindsey, ale również odmieniło życie jej córki.

Wyrusz w pasjonująca podróż do Grecji pełnej niezwykłych smaków i stan się świadkiem tej porywającej opowieści - polecam serdecznie!
Strach to życie. ci, którzy chcą umrzeć, nie czują strachu. 
Honoriusz Mond nie wierzy w pecha. Jednak nie dość, że za sprawą niedawnego śledztwa ożywają w nim przerażające demony z przeszłości, to pewnego dnia dostaje niezrozumiałą wiadomość. Jej nadawcą ma być sama Śmierć. W przeciwieństwie do Monda, Allegra Szmit wierzy w zjawiska paranormalne. Tymczasem ktoś, kto wciąga ich w szaloną grę, najwyraźniej zna tajemnice, których strzegą wyłącznie umarli. W Krakowie dochodzi do makabrycznych zbrodni. Kim lub czym jest Śmierć? Jakie sekrety skrywa Mortalista? A może to on jest uwikłany w przerażające mordy? Szalone tempo wydarzeń, nieustanne zwroty akcji i mroczne tajemnice. A na końcu zawsze jest… Śmierć. Macie odwagę spojrzeć jej w twarz?

Format: ebook
Ilość stron:  320
wydawnictwo: Filia 

Honoriusz Mond i Allegra Szmit powracają i podążają śladami Telefonisty!
Hmmm. Czasem ciągnięcie na siłę świetnego cyklu mija się z celem jesli Autor spuszcza z tonu. Bardzo lubię ten cykl i specyficznych bohaterów, przeczytałam Zmorę, ale nie poczułam tego "czegoś", co go do tej pory wyróżniało. Było dobrze, ale nie znakomicie. Zabrakło głębi i było zdecydowanie za krótko. Każdy jednak powinien przekonać się sam mimo wszystko zachęcam do lektury.
Jaga ma dobrą pracę w korporacji, samochód jak czołg i ogromne mieszkanie. Prowadzi samotne życie i nie jest szczęśliwa, ale w zasadzie już do tego przywykła.
Niespodziewanie jednak cały jej świat rozpada się za sprawą jednej diagnozy… Dziewczyna zaszywa się na prowincji, w skrzypiącej chatce z niedrożnym piecem, i zaczyna nawiązywać nowe, niebanalne znajomości. Z sąsiadką, która okazuje się wiejską szeptuchą, oraz z przystojnym weterynarzem

Format: ebook
Ilość stron:  320
wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opowieść o ludzkich troskach, radościach, o życiu i śmierci i...rozmawianiu że zwierzętami.
Jak się czuje człowiek, kiedy słyszy wyrok?
Jaga była pracownicą korporacji, kiedy przypadkiem znalazła się w szpitalu i usłyszała diagnozę - rak,kilka miesięcy życia... Rzuciła wszystko i uciekła do domu po dziadkach, na wsi, bez wody i energii. To miejsce odmieniło jej życie w trudnej sytuacji. Tu znalazła ukojenie, pokochała zwierzęta i pewnego człowieka. Los bywa przewrotny i zaplanował dla niej zupełnie inny finał niż oczekiwała.... Polecam serdecznie !


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...