niedziela, 30 marca 2014

Święty Jan Paweł II - Mira Majdan

Wyobraźmy sobie, że przypadkowo wpada nam w ręce życiorys kogoś anonimowego, kto urodził się w prowincjonalnym polskim miasteczku w rodzinie oficera. Jako chłopiec jest celującym uczniem o zamiłowaniach humanistycznych, wysportowanym, lubianym. Pasjonuje się teatrem… chętnie uczestniczy w różnych praktykach religijnych, a pod wpływem katechety zostaje ministrantem. Nie myśli jednak o kapłaństwie… jego marzeniem są studia polonistyczne, zaś koledzy i koleżanki widzą w nim przyszłego aktora.” Tak rozpoczyna się ta barwna i żywa opowieść o przyszłym papieżu z Polski, który – jak sam powie – był „bardzo w rękach Bożych”. I choć o Janie Pawle II napisano wiele, często wielkich, opasłych tomów, ta historia pisana sercem, które pamięta i tęskni, poruszy każdego.

Okładka: miękka
Ilość stron: 96
Wydawnictwo:  PROMIC

Moje dziecię zainspirowało mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Marta dostała zadanie domowe ze szkoły - zrobić prezentację multimedialną na temat "Jan Paweł II - dlaczego święty?". Temat niezwykle ciekawy, a u mnie na stosiku koło łóżka leżała ta mała, niepozorna książeczka, która okazała się kopalnią wiedzy i źródłem inspiracji do wykonania zadania.
Towarzyszyła nam przy tworzeniu projektu muzyka Arki Noego i stanowiła ona podkład pod prezentację. 


"Święty Jan Paweł II" to książka napisana z głębi serca, pełna tkliwości i fascynacji postacią papieża Polaka. Pani Mira Majdan przedstawiła papieża Jana Pawła II jako człowieka z krwi i kości, mającego swoje marzenia i pragnienia, mającego słabostki i gorsze dni. To fascynująca opowieść o człowieku z pasjami i zainteresowaniami, człowieku, którego znamy, kochamy i cenimy.


Jan Paweł II, papież Polak, który zburzył wiele murów i obalił wiele mitów. Zaangażowany we wszystko, co robił bez reszty. Kochał góry, kochał ludzi, a szczególnie dzieci. 


Nigdy od nikogo się nie odwrócił, zawsze gotowy do pomocy, otwarty i życzliwy. To postać legenda, Karol Wojtyła był świętym już za życia i to miano przysługuje mu po śmierci. Cieszę się, że już niedługo stanie się  to oczywiste dla wszystkie, a oficjalne wyświęcenie podkreśli ten fakt.

Jan Paweł II zawsze będzie dla mnie wielkim autorytetem, a jednocześnie ciepłym człowiekiem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...