poniedziałek, 31 marca 2014

Zaczekaj na mnie - J. Lynn

Zgwałcona, upokorzona, zraniona na całe życie, odrzucona przez rodziców i napiętnowana szuka spokoju i zapomnienia. Znajduje je dzięki miłości. Lecz tragedia ma ciąg dalszy… Dziewiętnastoletnia Aveny Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college’u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie. Czy miłość zdoła przezwyciężyć największy ból i żal? Avery szuka spokoju i nie wyobraża sobie już miłości. Ale przystojny i niebezpieczny Cameron budzi w niej uczucia, które dawno umarły… Wtedy przeszłość powraca. Zaczynają się maile i telefony z pogróżkami...

Okładka: miękka
Ilość stron: 304
Wydawnictwo: Amber
Premiera: marzec 2014 

Książka postała u mnie trochę na półce, kojarzyła mi się z lekką młodzieżówką, a okazała się wstrząsającą i wzruszającą powieścią. Wywołała u mnie rozmaite emocje – od uśmiechu po łzy. Nie myślałam, że spotka mnie tak wciągająca lektura :) W dalszej opowieści będę spolerować, bo nie da się inaczej opowiedzieć tej historii. Kto chce, niech nie czyta!

„Zaczekaj na mnie” to historia młodzieńczej miłości dwóch osób po przejściach. Autorka ukazuje powolny proces zaufania, przyjaźni i zakochania. 
Avery Morgensten wybiera odległą szkołę i ucieka od domu, rodziców, znajomych ze starej szkoły …i koszmaru, który przeżyła. Dziewczyna, blisko dwudziestoletnia, jest uczuciową kaleką, singielką z wyboru. Może liczyć tylko na siebie, wynajmuje mieszkanie, odcina się od przeszłości i układa życie na nowo. Małymi krokami rusza do przodu. Jest jej ciężko, przeżycia sprzed kilku lat nadal w niej tkwią, zmuszona do milczenia przez rodziców i osądzona przez otoczenie, nie miała lekkiego życia. 

Pierwszego dnia nauki, mimo wielkich starań, spóźnia się na zajęcia i wpada z całym impetem na najprzystojniejszego chłopaka w szkole, Camerona. Jest jej głupio, wstyd i ucieka z zajęć. Chłopak nie odpuszcza, jest nią wyraźnie zainteresowany, co wzbudza w Avery popłoch. Dodatkowo okazuje się, że są sąsiadami. Cameron, małymi krokami, zbliża się do Avery. Zaprzyjaźniają się, z czasem rodzi się między nimi uczucie, jednak Avery nie może się przemóc, żeby powiedzieć chłopakowi prawdę. A przeszłość nie odpuszcza, znowu zaczynają ją dręczyć dziwne telefony i smsy…
Cameron zabiera dziewczynę na święta do domu, jest cudownie, dopóki nie odkrywa blizn na nadgarstkach dziewczyny. Ta, momentalnie zamyka się jak żółw w skorupie, odsuwa od chłopaka i zrywa kontakt. Pomimo wsparcia przyjaciół, nie chce się z nim kontaktować ani porozmawiać, nawet wypisuje się ze wspólnych zajęć. Czy ich miłość pokona przeszłość? Przeczytajcie – warto!

„Zaczekaj na mnie” to fascynująca i wstrząsająca historia. Zgwałcona dziewczyna, bez wsparcia ze strony rodziców, wykluczona ze społeczeństwa, musi radzić sobie sama z bólem, wstydem i upokorzeniem. Ślad po tym zdarzeniu pozostaje w jej psychice na zawsze. Cameron, sam po ciężkich przejściach, stara się zrozumieć dziewczynę, ale nie jest mu łatwo. Avery boi się zaufać komukolwiek, ucieka od ludzi i zamyka się w sobie. 
Dla mnie najbardziej szokujące było zachowanie jej rodziców, którzy zamiast wspierać swoje dziecko i okazywać miłość, właściwie się od niej odsunęli. Przyniosła im wstyd i zepsuła stosunki z przyjaciółmi. Szok! Wcale mnie nie dziwi, że dziewczyna uciekła na drugi koniec Stanów, żeby znowu stanąć na nogi. Sama…. Dla mnie ta sytuacja wydaje się wręcz nierealna, sama mam dzieci i nie wyobrażam sobie takiego zachowania. 
Autorka pokazuje psychologiczne studium osoby maltretowanej, jej sposób myślenia i zachowania, trudność w nawiązywaniu kontaktów i znajomości. Dla Avery każdy kolejny krok jest wielkim wysiłkiem, ale miłość i wsparcie Cama dodają jej sił.

"Zaczekaj na mnie"  to piękna, wzruszająca i zmuszająca do refleksji historia! Polecam serdecznie z całego serca!

"Zaczekaj na mnie" możecie kupić w ksiegarni Platon 247 komentarzy:

 1. Mam ogromną chęć na tę książkę. Uwielbiam takie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam recenzję dość pobieżnie, bo posiadam już ebooka i niedługo się za niego zabiorę, szczególnie, że polecasz ,,Zaczekaj na mnie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tą książkę w wersji anglojęzycznej i bardzo mi się podobała. Ogólnie uwielbiam tego typu książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Wisz może czy będzie kontynuacja? Przeczytałam tą książkę i zakochałam się w niej wiec mam nadzieję że będzie... A nigdzie nie mogę znaleźć o tym wzmianki

  OdpowiedzUsuń
 5. niesztampowa, wzruszająca historia- urzeka od pierwszych stron

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam, polecam z czystym sumieniem, książka genialna :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...