czwartek, 24 kwietnia 2014

Łowca burz. Gwałtowne tornada, zabójcze huragany i niebezpieczne przygody w ekstremalnych warunkach pogodowych - Reed Timmer, Andrew Tilin

Wyobraź sobie trąby powietrzne, które zrównują z ziemią domy, a samochody zmieniają w latające pociski. Wyobraź sobie przerażające burze, którym towarzyszą grzmoty, błyskawice i ulewne deszcze. Pomyśl o wietrze, który potrafi wiać z prędkością 400 km/h, wyrywając drzewa z korzeniami. Brzmi dostatecznie groźnie? Reed Timmer uwielbia taką pogodę i umie o niej opowiadać jak nikt inny.Ten łowca burz i meteorolog od dziecka fascynował się zjawiskami atmosferycznymi. W swojej książce pisze o hipnotyzującym pięknie i przerażającym chaosie burz i tornad, wyjaśnia, jak do nich dochodzi i w jakich warunkach powstają. Jego opowieść jest także świadectwem ogromnej pasji, graniczącej z obsesją, która pozwala na pełne emocji życie, ale i stwarza prawdziwe zagrożenia.

Okładka: miękka
Ilość stron: 304
Wydawnictwo: Znak Literanova

Burze, tornada, huragany, trąby powietrzne to żywioły niosące strach i zniszczenie. Jednak nie wszyscy się ich boją. Są i tacy śmiałkowie, którzy ruszają ich śladami, tropią te niezwykłe zjawiska przyrodnicze. Dla nich to pasja. Jednym z takich ludzi jest Reed Timmer, który uwielbia burze, huragany i błyskawice. Im gorzej, tym lepiej! Jego wrażenia, komentarze i opowieści spisał Andrew Tilin w „Łowcy burz” – powstała pasjonująca opowieść, wprost z życia wzięta.


„Łowca burz” to opowieść o ekstremalnych zjawiskach pogodowych pokazana z dwóch stron – naukowej i sensacyjnej. Reed Timmer nie tylko opowiada nam o swoich mrożących krew w żyłach wyprawach , ale również dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat burz i huraganów, które tak chętnie i często nawiedzają Amerykę. Opowiada również o ryzyku i odwadze, czasem na krawędzi szaleństwa – tylko pasja może człowieka poprowadzić w samo oko cyklonu. Jednak to, co pasjonuje Timmera, niesie również tragiczne skutki dla ludzi zamieszkujących tereny nawiedzane przez huragany. W jednej chwili tracą wszystko, a często i życie…. Żywioł choć piękny, niestety, jest najczęściej tragiczny.


Timmer jest zafascynowany i zapatrzony w tornada i huragany. Zachwyca się nimi, podgląda, komentuje. Opowiada o ich strukturze, rodzajach, klasyfikacji, ale zawsze podkreśla, że żywioły są nieprzewidywalne i nieklasyfikowane. Trzeba czuć w stosunku do nich respekt, bo czasem z pozoru niewinny deszczyk może zmienić się w niszczący huragan, który zmiecie z powierzchni ziemi wszystko, co napotka na swej drodze.

Reed Timmer to niezwykła osobowość – pasjonat, ale i naukowiec, który jednocześnie jest prezenterem i osobowością medialną. Ciekawostki, którymi przeplata wywody iście naukowe, sprawiają, że słuch się go ( i czyta) z wielką ciekawością. Porywa swoich słuchaczy i czytelników, kiedy dzieli się swoją oryginalną pasją. 


„Łowca burz” to niezwykle oryginalna i pasjonująca lektura. Jest jak pogoń za gwiazdką z nieba, za czymś fascynującym i nieosiągalnym – polecam!

Książkę Łowca Burz możecie nabyć w księgarni Platon24

1 komentarz:

  1. Och, a ja właśnie czekam na swój egzemplarz. Już się wprost nie umiem doczekać, tym bardziej, że jestem raczej z tych, którzy nie przepadają za tymi niszczącymi, burzowymi zjawiskami.:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...