piątek, 17 lipca 2015

Szafranowe niebo - Lesley Lokko

Dwie siostry zakochane w jednym mężczyźnie. Pasjonująca powieść o miłości, rodzinie i żądzy władzy. Żona Angela, pochodząca z arystokratycznej rodziny, zakochała się przed laty w tajemniczym, przystojnym nieznajomym i mimo ostrzeżeń rodziców wyszła za niego za mąż. Kochanka Francesca, piękna włoska stewardessa, uznała, że dzięki Maxowi ma szansę wyrwać się z prowincji. Sall ma dwie córki i syna. Amber jest bardzo podobna do ojca - inteligentna, silna i konsekwentnie zmierzająca do celu, natomiast Paola - konsumpcyjnie nastawiona do życia - przy pomocy matki usiłuje znaleźć bogatego męża. Kiedy córki Maxa dorastają, zakochują się w tym samym mężczyźnie, wpływowym polityku z Mali, i żadna z nich nie ma zamiaru dzielić się nim z konkurentką... 

Okładka: miękka
Ilośc stron: 704
Wydawnictwo: Świat Ksiażki

Lubię książki Lesley Lokko i zdarza mi się do nich wracać. "Szafranowe niebo" czytałam dawno temu w starym wydaniu, a kiedy teraz zdarzyła się okazja - odświeżyłam sobie tę książkę. Podobała mi się - idealna lektura do czytania w letnie popołudnia na leżaczku :)

"Szafranowe niebo" to pasjonująca opowieść o miłości, zazdrości, żądzy władzy. To historia pełna pasji i namiętności, pełna barwnych i przemawiających do wyobraźni scen. Akcja powieści przemieszcza się bowiem z miejsca na miejsce, raz jesteśmy w Nowym Jorku, za chwilę w Londynie, czy Rzymie, o egzotycznych wyspach nie wspomnę. 
"Szafranowe niebo" to porywająca saga rodzinna, której historia rozciąga się na prawie 30 lat. Opowiada o poplątanych losach dwóch rodzin, których wspólnym punktem jest postać milionera Maxa Salla. Mężczyzna jest bogaty, przystojny i wpływowy. Dzięki własnej pracy i inteligencji osiagnął bardzo wiele. Stanowi nielada atrakcję dla kobiet, choć nie jest łatwym łupem. Ma żonę, dzieci i kochankę. Max ma dwie córki, przyrodnie siostry konkurujące o jego względy, oraz syna.
W powieści poznajemy piękne kobiety, każda jest inna, są pełne pasji i marzeń. Córka milionera Maxa Salla - Amber, jej przyjaciółki: pochodząca z rodziny biednych emigrantów - Madeleine i kobieta z aspiracjami, Becky oraz przyrodnia siostra Amber, Paola, owoc jego zwiazku z kochanką.

Losy dwóch rodzin Maxa Salla są porywające i powiązane z sobą nierozerwalnie. Autorka czaruje nas nie tylko fantastycznymi plenerami, ale również bogactwem bohaterów. Każda postać jest tutaj oryginalna i nietuzinkowa, stanowi indywidualność i ubarwia historię. Akcja mknie jak burza, a krajobrazy zmieniają się przed naszymi oczami jak w kalejdoskopie. 
W książce Lokko znajdziecie miłość i nienawiść, bogactwo i biedę, zazdrość i zemstę, przyjaźń i przebaczenie... Całe spektrum emocji i uczuć, ktore wręcz emanują z każdej strony powieści.

"Szafranowe niebo to opowieść o życiu, o jego blaskach i cieniach, o radościach i smutkach, o ludzkiej egzystencji. Napisana z polotem i pasją saga, porywa czytelnika od pierwszych stron. Z wielką przyjemnością zgłębiłam się w tej powieści i przypomniałam losy rodziny Maxa Salla - polecam serdecznie :)
5 komentarzy:

 1. Nie miałam jeszcze okazji poznać twórczości tej autorki, ale mam nadzieję, że w końcu nadejdzie odpowiedni moment i... nie zawiodę się. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie piszesz o tej książce, muszę więc po nią koniecznie sięgnąć :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocza okładka i zachęcający opis. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie klimatyczne książki :) Okładka też bardzo mi się podoba :) Pozdrawiam :)

  http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...