sobota, 18 lipca 2015

W krainie kolibrów - Sofia Caspari

Dwie kobiety. Argentyna pulsująca życiem. Wielkie nadzieje.
Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym. W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści… 
"W krainie kolibrów" to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.

Ilość stron: 632
Format: e-book
Wydawnictwo:   Otwarte

Sofia Caspari porywa nas do Argentyny i czaruje swoją opowieścią, niezwykle barwną i ekscytującą. To napisana z polotem i rozmachem saga o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi.

Latem 1863 roku, na statku płynącym do Buenos Aires spotykają się Anna, Victoria i Julius. Annę, od towarzyszy dzieli społeczna przepaść, podróżuje pod pokładem w wieloosobowych celach, nie jest bogata. Płynie do rodziny, aby zacząć nowe życie. Victoria płynie do bogatego męża, ma z nim zamieszkać na plantacji, a Julius układa samodzielnie swe dorosłe życie. Mężczyźnie wpada w oko Anna, jednak ich ścieżki rozchodzą się po przybyciu na miejsce. 

Anna odnajduje swoją rodzinę w stanie dużo gorszym niż w ojczyźnie. Nowy ląd nie przyniósł im nic dobrego. Cieszy się ze spotkania ze swoim mężem Kalebem, ale sytuacja rodzinna ją przeraża i zasmuca. Sama bierze się do pracy, tym bardziej, że Kaleb jest chory na suchoty. Rodzi im się córeczka, a Kaleb umiera. Anna pracuje na całą rodzinę, a nie ma znikąd pociechy. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie Victorii i poprosić przyjaciółkę o pomoc.

Victoria mieszka na ogromnej plantacji rodziny Santosów. Jej mąż zmienił się, najważniejsza dla niego jest matka i jej zdanie, odwiedza również okoliczne domy uciech. Victoria jest samotna, rodzi córkę i kocha ją bezgranicznie. Znajduje pocieszenie w rękach nadzorcy Pedra, którego nienawidzi jej mąż. Spotykają się ukradkiem, a ich miłość kwitnie - jej owocem jest mały Paco. Victoria cieszy się z przybycia przyjaciółki, jednak kiedy widzi miłość Juliusa do Anny - jest zazdrosna. Ich rozstanie nie jest przyjemne, Anna z pieniędzmi, wraca jednak do domu. Rozkręca własny interes, ale nie może zapomnieć o Juliusie.

Tymczasem informacja o Paco zostaje ujawniona. Victoria zostaje zbita i zamknięta. Udaje się jej uciec razem z dziećmi. Podąża do jedynej przyjaciółki, którą ma, do Anny. Ta przyjmuje ją z otwartymi rękami i pomaga dotrzeć do Pedra. Do kobiet dołącza Julius. To nie koniec ich perypetii. Rodzina Santosów umie się mścić......

Powieść Sofii Caspari porwała mnie i oczarowała. Jest fascynująca i zachwyca swoim rozmachem. Autorka stworzyła niezwykłą opowieść, która przykuwa czytelnika do fotela. Losy biednych i bogatych zostały tutaj pokazane na zasadzie kontrastu. Argentyna dla jednych i drugich jest ziemią obiecaną, drugą ojczyzną. I Victoria, i Anna, przekonują się o tym na własnej skórze, próbując zbudować sobie w niej nowe życie. Każda z nich poznaje dobre i złe strony nowego życia. Jednak co by się nie działo - mogą na siebie liczyć.
Autorka przedstawiła bardzo dokładnie tło obyczajowe i społeczne tamtych czasów, pokazała nam sposób życia ludzi i ich walkę o byt. Całość ubarwiają niesamowite plenery, które przemawiają do wyobraźni czytelnika. 
Delektowałam się każdą stroną powieści "W krainie kolibrów" - to była fantastyczna wyprawa do Argentyny! Przekonajcie się sami - okładka wabi ..... :)3 komentarze:

  1. O tak, okładka zdecydowanie wabi ;)
    http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mnie zainteresowałaś, Chętnie przyjrzę się tej książce bliżej, myślę, że miło spędziłabym z nią wieczory :)!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...