piątek, 25 września 2015

Nie bój się - Lisa Gardner

Detektyw D.D. Warren musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i stawić czoło seryjnemu zabójcy, który terroryzuje mieszkańców Bostonu. D.D. zostaje wezwana na miejsce morderstwa, którego ofiarą padła młoda atrakcyjna kobieta. Sprawca zostawił przy ciele czerwoną różę i szampana. D.D. podczas kolejnych oględzin domu denatki zostaje zepchnięta ze schodów, wskutek czego donosi poważne obrażenia ręki i traci pamięć. Sześć tygodni później dochodzi do kolejnego morderstwa, dokonanego według identycznego scenariusza. D.D, która prawdopodobnie jako jedyna mogłaby rozpoznać zabójcę, wciąż nie potrafi sobie przypomnieć żadnego szczegółu z feralnej nocy. Chociaż nie jest jeszcze zdolna wrócić do pracy, angażuje się w śledztwo. Jak się okazuje, psychopata poluje nie tylko na samotne kobiety, ale również na panią detektyw.

Okładka: miękka
Ilość stron: 408
Wydawnictwo;  Sonia Draga

Po książki Lisy Gardner sięgam często i biorę je "w ciemno". Jeszcze nigdy się nie zawiodłam, pisze doskonałe thrillery, które trzymają w napięciu. Tym razem nie było inaczej :) Powieść już od pierwszych stron wbija czytelnika w fotel i porywa w wir wydarzeń.

Detektyw D.D.Warren prowadząc sprawę brutalnego morderstwa ulega wypadkowi. Zostaje zepchnięta ze schodów na miejscu zabójstwa. Niestety, nie pamięta ani samego wypadku, ani napastnika. Cierpi na amnezję, a sama kontuzja sprawia jej niesamowity ból. Po sześciu miesiącach rehabilitacji nie jest lepiej i D.D. zostaje skierowana do psycholog, która ma pomóc jej opanować ból. Pani psycholog jest specyficzną osobowością, sama cierpi na rzadką przypadłość - w ogóle nie czuje bólu, ponadto pochodzi z patologicznej rodziny, a jej siostra odsiaduje wyrok w więzieniu..... To musiało zostawić ślad na jej psychice.

Tymczasem zostaje dokonane kolejne morderstwo, z identycznym modus operandi. W sprawę angażuje się mąż D.D., a i ona sama również, choć nieoficjalnie, bo przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Sytuacja robi się coraz trudniejsza, a amnezja pani detektyw wcale nie pomaga w rozwikłaniu zagadki.
Czy D.D. zdoła ująć brutalnego mordercę? Musicie sami się o tym przekonać!

Autorka zaskakuje nas na każdym kroku. Z jednej strony obserwujemy zmagania D.D. z bólem i własną niemocą oraz jej ogromne zaangażowanie w sprawę. A z drugiej poznajemy historię pani psycholog i jej siostry. Okazuje się, że losy obu kobiet splatają się ze sobą nierozerwalnie....
Lisa Gardner jest świetną pisarką, potrafi w swoich książkach stworzyć niesamowity klimat, mroczny i udzielający się czytelnikowi. Jej wielkim plusem jest znajomość ludzkiej psychiki i granie na emocjach czytelnika. Autorka zwodzi nas i podsuwa coraz to nowe wątki, intryguje i zaskakuje.
Jej powieści zawsze są oryginalne i dopięte "na ostatni guzik". Akcja mknie w zastraszającym tempie, a od książki trudno się oderwać. Jestem pod wrażeniem i czekam na jej kolejne powieści :)

5 komentarzy:

 1. Brzmi tak interesująco, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie :) Na pewno trafi w moje ręce :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wciąż nie miałam okazji sięgnąć po książki tej autorki. Co byś polecała na "pierwsze spotkanie" z jej prozą? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Możesz zacząć od tej. Każda jej ksiażka jest inna i stanowi odrębną opowieść. Naprawdę polecam tę autorkę, bo znakomicie pisze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam dobrze powieści tej autorki i tą też z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością przeczytam, uwielbiam Lisę Gardner :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...