niedziela, 27 września 2015

Muchachas. tom 3 - Katherine Pancol

Trzeci tom bestsellerowej trylogii.
Kobiety zmierzają naprzód wielkimi krokami. Nie sposób zgadnąć, co się wydarzy. Wstrzymujemy oddech, trzymamy kciuki.Viva kobiety!
Stella i Joséphine, które wiedzą już, że są przyrodnimi siostrami, wreszcie się odnalazły. W Nowym Jorku, serce Gary’ego wciąż bije mocno, rozdarte między Hortense i Calypso. Hortense niczego nie zauważa, zajęta rozwijaniem swojego domu mody przy współpracy z bogatą Eleną. Tymczasem stara hrabina nie finansuje przedsięwzięcia Hortense bezinteresownie: od dawna planuje swój odwet...

Okładka: miękka
Ilośc stron: 488
Wydawnictwo:  Sonia Draga
Cykl: Muchachas tom 3

No i przeczytałam finałowy tom powieści Katherine Pancol, zamykający trylogię o niezwykłych Muchachas. Autorka pisze znakomite powieści obyczajowe, klimatyczne, wielowątkowe, które przyciągają uwagę czytelnika. 
"Muchachas" to opowieść o kobietach, mocnych i mądrych, różnią się wiekiem, stylem bycia, czy sposobem myślenia, a jednak są do siebie podobne. Autorka skutecznie miesza im w życiu i plącze drogi - bardzo byłam ciekawa, jak skończy się cykl. I nie zawiodłam się :)

Hortense skupia się na swoim życiowym wyzwaniu, jakim jest prowadzenie własnego domu mody. Nawiazuje współpracę z Jean Jacques'em Picartem. Jest zaangażowana i skupiona na pracy, do tego stopnia, że nie zauważa, jak jej związek się zaczyna kruszyć. Tymczasem okazuje się, że stara hrabina nie finansuje jej przedsięwzięcia bezinteresownie. Ma w tym swój niecny plan...

Gary czuje się rozdarty pomiędzy Hortense, a Calypso. Jedna poświęca mu swój czas i jest na wyciągnięcie ręki, a z drugą czuje się związany, ale ich związek przechodzi słabszy czas.  Jak potoczą się ich losy? Którą kobietę wybierze Gary?

Stella i Josephine odnalazły się, są przyrodnimi siostrami. Mocno wiruje w ich życiu. Stella stara się jednocześnie poukadać swoje życie i stosunki z Rayem Valentim. Czy im się to uda?

Przed bohaterkami Muchachas stoją kolejne wyzwania,  a one dzielnie starają się im podołać. Ich życie na pewno nie jest nudne i monotonne, ciągle coś się w nim dzieje. 
Katherine Pancol zaskakuje czytelnika i eksploatuje swe bohaterki do granic wytrzymałości, stawiając przed nimi kolejne wyzwania. Kiedy już wydaje się, że wychodzą na prostą, znowu coś się dzieje. Powieść porywa czytelnika w skomplikowany kobiecy świat. Mocno zarysowane sylwetki bohaterek są oryginalne i ciekawie wykreowane - każda z nich jest inna, każda charakterystyczna. 
Akcja toczy się wielowątkowo, jednak wszystkie nitki splatają się w jedną zwartą i spójną opowieść.
Przeczytałam z przyjemnością i mocno związałam się z Muchachas. Będzie mi ich brakowało.....1 komentarz:

  1. Właśnie mi uświadomiłaś, że Sonia Draga to nie tylko wydawca Greya ;) Czas zerknąć też na inne książki...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...